חגיגה משותפת ומפוארת
חגיגה משותפת ומפוארת צילום: אביב התורה - עולים בהצלחה

כ-200 בני קהילת יהודי אתיופיה בתל אביב השתתפו במסע בני המצווה לציון כניסתם למצוות של 35 מילדי הקהילה שעלו לארץ בשנים האחרונות.

האירוע, שמתקיים זו השנה הרביעית, החל בעלייה של בני הקהילה לירושלים והמשיך בריקודים ועלייה לתורה בכותל המערבי. זאת לאחר חודשי הכנה ארוכים בסיוע חונכים מישיבת יפו ומבית המדרש רשב"י העוסק בהכשרת רבנים יוצאי אתיופיה.

בסיום היום המרגש הגיעו חתני וכלות השמחה יחד עם בני משפחותיהם לחגיגה משותפת ומפוארת באולמי חן בירושלים.

הרב ישראל מאיר לאו ברך את בני ובנות המצווה ואמר כי בניגוד לכל התרבויות, בהן חוגגים כאשר מסיימים עול או אחריות מסויימת, העם היהודי חוגג את הכניסה למחויבות ולעול מצוות.

צילום: אולפני אביץ

הרב מיכה הלוי, רב העיר פ"ת וראש מוסדות אביב התורה, והרב יהודה סהלה, רב יהודי אתיופיה בת"א יפו, ברכו את חתני וכלות השמחה שכשם שבני העדה האתיופית מסרו את נפשם להגשמת כיסופיהם לעלות לארץ, כך הם, כממשיכי דרך העדה, ימשיכו את דרך ההורים על ידי העלייה לתורה.

ראש העיר תל אביב רון חולדאי ברך את בני הקהילה באירוע ואיחל להם כי ימשיכו להיקלט ולהיות אזרחים שווי זכויות וחובות במדינת ישראל.

מושיק שמעון, מנכ"ל עמותת אביב התורה, אמר כי ''אירוע בר ובת המצווה מהווה את שיאה של תוכנית הכנה אינטנסיבית שאנו מקיימים עם הבנים והבנות מזה מספר חודשים. לצד לימוד הקריאה בתורה הילדים לומדים על המסורת של עם ישראל כולו ועל המורשת המיוחדת של העדה, זאת תוך סדנאות משותפות יחד עם ההורים במטרה להתגבר על קשיי הפער הבין דורי''.