לא מחכים לממשלה:
יוזמה חדשה להרחקת המסתננים

ועדת השרים לחקיקה תדון מחר (ראשון) בהצעת חוק של ח"כ מוטי יוגב, הקובעת כי מסתננים שיהיו מעורבים בפשיעה יגורשו מישראל לאלתר.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ז בתמוז תשע"ח

הפגנת תושבי דרום ת''א נגד המסתננים
הפגנת תושבי דרום ת''א נגד המסתננים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאור הכישלון בגירוש המסתננים מישראל, חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) יוזם הצעת חוק ולפיה מסתנן שיעבור עבירה פלילית בדרגת פשע, תחויב המדינה לגרשו לאלתר, בלי צו מיוחד של שר הפנים.

בדברי ההסבר לחוק נכתב, "התיקון המוצע מחייב את המדינה לגרש את המסתנן שעבר עבירת פשע לאלתר ללא עיכוב וללא צורך בצו של שר הפנים. לא די בכך שאדם זה נכנס לשטח מדינת ישראל שלא כחוק, אלא שהוא אף מזלזל בכל מערכת החוקים של מדינת ישראל ומסכן את אזרחיה".

עוד נכתב בהצעה כי "אם בארץ המוצא של עובר העבירה עלול לקום חשש לחייו, יהיה עליו להוכיח שיש בגירושו כדי סכנת חיים מידית ומוחשית. במקרה כזה, המדינה תשקול לגרשו למדינה אחרת, ביטחון אזרחי מדינת ישראל יעמוד בראש מערכת השיקולים של המחוקק".

יוזם הצעת החוק, חבר הכנסת יוגב, אמר כי "המדינה נכשלה עד כה בחזרת המסתננים לארצות מוצאם. את הצעות החוק ביטל בג"ץ שלש פעמים ופסקת ההתגברות תקועה. לכל הפחות נוציא מכאן את אלו שעוברים על החוק ומבצעים עבירות פשע חמורות''.

לדבריו, בכל יום המסתננים מתפרעים ברחובות דרום תל אביב ומטילים אימה על התושבים. ''הצעת החוק הזו היא צודקת והיא משקפת מדיניות זהה במדינות מתוקנות רבות בעולם, לפיה אין לסבול התנהגות פלילית של מסתננים, וכי יש לנהוג באפס סבלנות ביחס למציאות הזו".

מוטי יוגב
צילום: הדס פרוש, פלאש 90
test770