ברק: מדובר בחמדנות שאין לה קץ

ראש הממשלה לשעבר תוקף את נתניהו ורעייתו בעקבות כתב האישום, "הייתי כמעט שנתיים ראש ממשלה. מעולם לא הבאנו אל עצמנו אוכל ושפים".

ערוץ 7 , י"ח בתמוז תשע"ח

ברק: מדובר בחמדנות שאין לה קץ-ערוץ 7
אין מקום למפגשים כאלה. אהוד ברק
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, תקף הבוקר (ראשון) את התנהלותו ראש הממשלה נתניהו ויתר בני משפחתו שנחשפה בכתב האישום בפרשת המעונות.

"הייתי כמעט שנתיים ראש ממשלה. מעולם לא הבאנו אל עצמנו אוכל ושפים, אלא אם כן מדובר בארוחה שאורגנה על ידי הפרוטוקול", טען ברק בראיון לגלי צה"ל.

לדבריו, "מה שמוצג פה זה חמדנות שאין לה קץ, ואני לא מייחס את זה רק לגברת נתניהו. מדובר בסגנון התנהגות בלתי סביר, אני לא מבין את התנהלות היועץ המשפטי בנושא הזה. מה זו הגרירה הזאת? מדובר בדברים פשוטים ומנוגדים לחוק. מה זה השימוע המיוחד הזה?".

ברק תקף גם את התנהלותו של היועץ המשפטי לממשלה בנוגע להגשת כתב האישום, "הוגש כתב אישום אחרי שנתיים לאחר ביזוי כל הנורמות".

לטענתו של ברק אין מקום למפגשים בארבע עיניים בין יועץ משפטי לממשלה ובין ראש הממשלה, "אני הייתי כמעט שנתיים ראש הממשלה ומעולם לא נפגשתי עם היועמ"ש".

"אין מקום למפגשים בארבע עיניים בין היועמ"ש לראש הממשלה, בעיקר כשהיועמ"ש הוא גם התובע הכללי וראש הממשלה חשוד בפרשיות שוחד חמורות. מה שהוא סיפר בכנסת בשבוע שעבר זה זריית חול בעיני הח"כים", הוסיף ברק.