שבת של תורה

אלפים צפויים לקחת חלק במיזם "שבת של תורה" בו יתקיימו במהלך השבת שיעורי תורה בחמישים מקומות ברחבי הארץ ע"י חמישים רבנים מובילים

ערוץ 7 , י"ח בתמוז תשע"ח

שבת של תורה
שבת של תורה
יח"צ

בית המדרש "ראשית" בראשותו של הרב אביחי קצין יקיים גם השנה את המיזם "שבת של תורה" ברחבי הארץ - בקריית שמונה, תל אביב, קרני שומרון, דימונה ועוד עשרות ערים ויישובים ברחבי הארץ.

כולם יתאחדו לשבת המיוחדת כדי לקחת חלק בשיעורי תורה פתוחים שיועברו על ידי מיטב הרבנים.

המיזם אותו מוביל בית המדרש "ראשית" מתקיים זו השנה החמישית, לאחר שבשנים הקודמות השבתות זכה להצלחה גדולה ואלפים לקחו חלק בשיעורים. השנה, אומרים המארגנים, המיזם יהיה גדול ונרחב במיוחד ויתקיים במקביל בכחמישים יישובים וערים.

השבת שנועדה ליצור חיבור של כלל האוכלוסייה בארץ על כל גווניה עם התורה ועם השבת, תתקיים בפרשת "פנחס" ובין הרבנים המשתתפים, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, הרב אביחי קצין, הרב אלי סדן, הרב אליעזר מלמד, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ ועוד רבים נוספים.

הרב אביחי קצין אמר, "בימים בהם ניתן לשמוע ביקורת על הרבנות, שבת שכזו היא תעודת כבוד לרבנים. כחמישים רבנים מוכנים לעזוב את ביתם, עם נשותיהם ומשפחתם, ולנדוד למקומות שונים בארץ רק כדי ללמד תורה. זה דבר עצום. אני מזמין את הציבור הרחב להגיע ולהשתתף בשיעורים ולהצטרף לחוויה רוחנית מרוממת ומעצימה"

השנה המיזם נעשה בשיתוף האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך, המדור לתרבות יהודית בעיריית רעננה, היחידות לתרבות יהודיות ברשויות ואיחוד בתי הכנסת והקהילות בישראל.

לפרטים נוספים על היישובים והרבנים המשתתפים ניתן להיכנס לאתר של בית המדרש "ראשית"