רגב: הכנסת משמשת חממה ל"גיס חמישי"

שרת התרבות מירי רגב תוקפת בחריפות את קיומו של כנס בכנסת שכותרתו הרשמית היא "ילדים תחת כיבוש".

ערוץ 7 , י"ח בתמוז תשע"ח

תוקפת. רגב
תוקפת. רגב
אלי סבתי

שרת התרבות מירי רגב פנתה הבוקר (ראשון) ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בדרישה למנוע את קיומו של הכנס המתוכנן "ילדים תחת כיבוש" במשכן הכנסת.

"מי אמר גיס חמישי ולא קיבל?", פתחה רגב פוסט שפרסמה בנושא בפייסבוק, "פשוט לא ייאמן שכנסת ישראל משמשת חממה ל'פסגת הגיס החמישי' שפוגעת וחותרת תחת מדינת ישראל".

לדבריה, "הארגונים 'בצלם', 'שוברים שתיקה', 'לוחמים לשלום' ועוד, חוברים לחברי כנסת מהשמאל ומהרשימה המשותפת, בתוספת חיזוק של ילדים ממזרח ירושלים, כדי להכפיש את מדינת ישראל ולהוציא דיבתה רעה בתוך כנסת ישראל".

"הגיע הזמן לשים סוף להזייה הזו. אני קוראת ליו"ר הכנסת למנוע לאלתר את האירוע המסוכן הזה. הכנסת היא מקום לחופש הביטוי אבל לא לחופש ההסתה", הוסיפה רגב.

על פי דיווח בעיתון 'ידיעות אחרונות' הכנס ידון ב"אספקטים שונים בחייהם של ילדים תחת הכיבוש הישראלי: עוני, מגבלות תנועה, מחסור בחשמל, מים ואמצעים לחינוך, וכן במעצרי ילדים, בחוקים מפלים המקשים על איחוד משפחות והשפעות הסגר ברצועת עזה".

בהזמנה לכנס נכתב כי "51 שנים של כיבוש הותירו דור שלם של ילדים ללא עתיד. הממשלות מייצרות מסך עשן על ההשפעה הישירה של הכיבוש על האוכלוסייה האזרחית בגדה, בירושלים המזרחית ובעזה. ילדים משני צידי הסכסוך לא בחרו להיוולד למציאות עקובה מדם, ולא נוכל לייצר בשבילם עתיד שונה ללא דיאלוג. הדרך היחידה לצאת ממעגל האלימות היא לסיים את הכיבוש".