מזון שהגיע לאחת הקייטנות
מזון שהגיע לאחת הקייטנות צילום: ללא קרדיט

הורים ירושלמים זעמו היום (ראשון) על כמות דלה מידי של אוכל שהגיעה לגני הילדים, במסגרת הקייטנות העירוניות שמפעילה העירייה בחופש הגדול.

בעשרות גנים אכלו הילדים רק פרוסות לחם, חומוס וריבה – בלי ירקות או פירות. לחלק מהגנים הגיעו רק ארבעה גביעי גבינה אישית, שתי גמבות, גזר אחד, שתי קופסאות טונה ושתי קופסאות חומוס.

חבר מועצת העיר ירושלים אריה קינג סיפר ''קיבלתי הודעות מהורים שמוחים על ארוחת הבוקר שהקייטנה העירונית מספקת להם. בתמונה שקיבלתי ניתן לראות: חבילות קטנות של גבינה, חומוס וקופסת שימורים קטנה שמיועדות ל-22 חניכים, בושה שאין כדוגמתה, תוך יריקה בפני ההורים וילדיהם".

קינג אף האשים את העירייה בסדר עדיפויות שגוי והפנה את החיצים לנבחרי הציבור, "אני מזמין אתכם ללשכות ראש העיר וסגניו, שם תוכלו להתרשם ממגוון מעדנים שהעירייה מספקת לנבחרי הציבור. לא מדובר פה על עניין של תקציבים, אלא על נבחרי ציבור שמועלים בתפקידם ומשליכים את ילדינו אל תחתית סולם סדרי העדיפויות".

תגובת עיריית ירושלים: "על פי חוק פיקוח הקייטנות, עיריית ירושלים אחראית להזנה בקייטנות העירוניות ומספקת ארוחת בוקר הכוללת לחם, ירקות וממרחים. בהמשך למספר פניות שקיבלנו מהורים, נגדיל החל ממחר את כמויות המזון המסופקות במסגרות בהן התקבלו פניות על מחסור במזון ביום הראשון לקייטנה".

עוד נמסר כי "עיריית ירושלים תמשיך לפעול על מנת להבטיח חינוך משמעותי, עשיר ומגוון גם בחודשי הקיץ לתלמידי ותלמידות ירושלים ונענית בכל עת לפניות תושבים, על מנת להיטיב את השירות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו