באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן >

אחרי הדחות גדולות ומפתיעות, התרגלנו כבר להפתעות רבות בטורניר המונדיאל הנוכחי המתקיים ברוסיה, והערב (ראשון) שוב זה סיפק דרמה גדולה אך ללא הפתעה בשורה הסופית.

אמנם היריבות שנפגשו הערב באצטדיון שבניז'ני נובגורוד, נחשבות לנבחרות פחות נוצצות ומסקרנות, אך מדובר בשתיים עיקשות במיוחד כשאחת מהן, נבחרת קרואטיה אף נחשבה בעיניי רבים כמי שמסוגלת ללכת עד הסוף הפעם ולשחזר לפחות את ההצלחה שלהם ממונדיאל 1998 כשהגיעו למקום השלישי והיוקרתי שהיה להישג השיא שלהם.

הקרואטים, שהרשימו מאוד בשלב הבתים והיו לנבחרת השלישית יחד עם בלגיה ואורוגוואי שסיימו את השלב הראשון עם כל 9 הנקודות האפשריות, פגשו הערב יריבה עיקשת בדמותה של דנמרק שהעפילה מהמקום השני של בית ג', וכבר אחרי 58 שניות ראו כיצד חלום הגביע שלהם מתרחק כשיורגסן העלה את הדנים ליתרון מפתיע בשער מהיר במיוחד.

הקרואטים שהצליחו לגבור על יריבות קשות כמו ניגריה וארגנטינה בדרך לשמינית הגמר חזרו במהרה למשחק עם שער בדקה הרביעית של מנדזוקיץ', ונראה היה כי המשחק יביא למבול של שערים. זה רק היה נראה. מרגע זה ואילך שתי הנבחרות שיעממו וסיפקו מספר בודד של נסיונות הבקעה.

בעוד במחצית הראשונה היו אלה הקרואטים קרובים, בזו השניה היו דווקא הדנים עדיפים ולבסוף, כמו במשחק המוקדם יותר היום, הלכו שתי הקבוצות להארכה.

בדקה ה-116, ארבע דקות לפני סיום ההארכה, זכתה קרואטיה לבעיטת עונשין מ-11 מטרים אותה בעט לוקה מודריץ', אך לצערו בשער הדנים עומד קספר שמייכל, שוערה של לסטר סיטי ובנו של שוער העבר האגדי פיטר. שמייכל הצעיר הוכיח כי הוא לא נופל מאביו, מנע מקרואטיה להכריע את המשחק בהארכה וקבע - הולכים לבעיטות הכרעה.

למרות החטאתו של מודריץ', קפטן קרואטיה את הפנדל בדקה ה-116, את הפנדל השני שבעט הערב לשערו של שמייכל, הפנדל הרביעי בדו-קרב הפנדלים, הוא לא החטיא הפעם והנבחרת העדיפה יותר וזו שגילתה עליונות בשלב הבתים היא זו שניצחה, כשגם שמייכל הצעיר לא עזר לדנים בבעיטות ההכרעה. הפתעה אחת פחות בטורניר המשוגע.

ברבע הגמר תפגוש קרואטיה את רוסיה למשחק על הכרטיס לחצי הגמר, משחק שיהיה כולו על טהרת הפנדלים. זה גם הצפוי לנו במשחק ביניהן?