לברון. המעבר המפתיע של השנה
לברון. המעבר המפתיע של השנה צילום: רויטרס

עידן חדש בליגת הכדורסל הטובה בעולם. בגיל 33 ועם תארים אישיים וקבוצתיים לא מעטים, כוכב ה-NBA, לברון ג'יימס מצטרף אל קבוצת הכדורסל לוס אנג'לס לייקרס.

אחרי ששיחקו בה שמות ענקיים כמו קארים עבדול ג'אבר, מג'יק ג'ונסון, שאקיל אוניל וקובי בריאנט, מצטרף עתה ג'יימס לקבוצה בעלת העבר המפואר.

ג'יימס חתם הלילה (בין ראשון לשני) על חוזה לארבע שנים בסכום של 154 מיליון דולר, כשהמטרה היא לסיים בקבוצה בעלת העבר המפואר את קריירת המשחק הענפה שלו. עבור הכוכב הגדול מדובר בצעד היסטורי לא פחות לאחר שבמשך 15 השנים האחרונות שיחק בקבוצות בחלק המזרחי של הליגה ולראשונה ישחק בזה המערבי. דבר נוסף המהווה תקדים בכל הקשור לג'יימס הוא אורך החוזה כשזה הקפיד במשך השנים הרבות לחתום על חוזים קצרי טווח וכעת ישחק בחוזה בן ארבע שנים כשבסיום העונה השלישית תהיה לו אפשרות להשתחרר מחוזהו.

נראה כי הצעד ההיסטורי של לברון נעשה בשל מספר סיבות, כשהעיקרית בהם - הרצון לשנות את הסטיגמה שנוצרה לו ברבות השנים על כך שהיה לשחקן הטוב בעולם בשל היריבות החלשות מולן התמודד במזרח. כעת, כשישחק בחלק המערבי של הליגה, יצטרך ג'יימס להתמודד מול האלופה גולדן סטייט, מי שניצחה אותו בקלות בעונות האחרונות מספר פעמים, כולל זו האחרונה בה זכתה באליפות על חשבון קבוצתו שלו, קליבלנד קאבלירס.

כעת לברון עוזב את קבוצת נעוריו, קליבלנד לאחר שזכה איתה באליפות בעונה בה שיתף פעולה עם דייויד בלאט המאמן הישראלי, ובחשבון האינסטגרם שלו כתב לאוהדים הרבים: "תודה לך אוהיו על ארבע שנים מופלאות. זה תמיד יהיה הבית בשבילי".

הסיבה לעזיבת קליבלנד נובעת בין היתר בשל הרעה במערכת היחסים בין ג'יימס לבעלים דן גילברט, כשהאחרון כתב בהודעתו: "כולנו מודים ללברון מקרב לב על התרומה שלו למועדון, ולעד נזכור את האליפות ההיסטורית שהביא לנו. אין לי דבר מלבד הערכה אליו, ואני מצפה ליום שבו נוכל לתלות את גופיה 23 שלו בגג האולם".

אחרי עונה בה קלע בממוצע 34 נקודות, אסף 9.1 ריבאונדים וחילק 9 אסיסטים בפלייאוף, לברון ג'יימס רוצה להטביע חותם על הלייקרס, ובכך אולי להשתוות סופית לגדולי שחקני ה-NBA בעבר דוגמת קובי בראינט ומג'יק ג'ונסון.