גם כשפניתי לעזרה - טרקו לי את הדלת

הנהגת שהותקפה בעפולה לא מקבלת את ההתנצלות של אב החשוד: "אמצה עמו את הדין".

ערוץ 7 , י"ט בתמוז תשע"ח | עודכן: 13:49

ארכיון
ארכיון
צילום: דוברות המשטרה

טובה אולרו, הנהגת שהותקפה באלימות קשה בעפולה, לא מצליחה לשחזר את האירוע הקשה בלי להישבר.

בשיחה עם אילה חסון ברדיו 103fm חזרה לרגעים הקשים, והתייחסה להתנצלות שהשמיע אתמול בתוכנית אביו של החשוד בתקיפה. "אין למקרה הזה שום הצדק", אמרה, "לא אוותר עד שימצו עם התוקף את הדין".

אולרו עובדת בחנות במרכז עפולה והייתה בדרך להוציא את שני ילדיה מבית הספר ומהגן כשרכב חסם את הרחוב שבו נסעה. "נסעתי ברחוב מרכזי בעיר ושוחחתי עם בעלי בטלפון", היא נזכרה, "תהיתי מה נעשה עם ילדינו בחופש הגדול. הייתי מעט בלחץ להספיק להגיע לגן - ולפתע נעמד מולי רכב לבן. צפרתי לו קלות ופתאום בחור ירד מהמדרכה וקפץ עליי בפראות. הוא תקף את האוטו בבעיטות ואגרופים וצרח עליי".

"לא הבנתי מה קרה", תיארה, "לא הספקתי להבין עד שנפתחה הדלת ואותו אדם החל להכות אותי בחוזקה. התחננתי בפניו שיפסיק, שייתן לי ללכת לקחת את ילדיי. פתאום החלו לרדת כמויות של דם. המשכתי לצרוח ולהתחנן שיפסיק אך הוא המשיך לצרוח עליי 'על מי את חושבת שאת צופרת?'. באותו רגע כבר שכחתי שבעלי נמצא על הקו ומאזין לכל המתרחש".

טובה ציינה שבמהלך האירוע האנשים סביבה תיעדו את המקרה אך לא ניסו לעצור את ההתקפה, איש לא נחלץ לעזרתה והיא נותרה לבדה. "אולי הם פחדו, אני לא יכולה לשפוט - אבל אילו לא הייתי יוצאת בכוחות עצמי מהאוטו - לא הייתי מתראיינת כאן היום. זה היה יכול להיגמר בפגיעה מוחית".

לדבריה, "לאחר שהצלחתי לצאת מהרכב ניגשתי לרכב שעמד מאחורי, פתחתי את הדלת וביקשתי שיקרא למשטרה - אך אותו אדם טרק לי את הדלת ונעל. הייתי חסרת אונים. רצתי לאנשים במינימרקט ורק זוג מבוגרים פנו אליי בסיום האירוע, הביאו לי מים וזימנו את המשטרה, זה היה פשוט מחריד".

אילה חסון השמיעה לטובה את השיחה שקיימה אתמול עם האב של החשוד בתקיפה, שביקש להתנצל בשם בנו. גם קולו השבור שנשמע מבעד להקלטה לא ריכך את טובה, שמחלימה מהפציעות שספגה. "אין למקרה כזה שום הצדקה. אני פגועה פיזית ונפשית ואין בי טיפת חמלה כלפי אף אחד אחרי הטראומה שעברתי. אני מצטערת שהאבא נאלץ לחוות את זה - אך אני לא אוותר עד שיימצו עם התוקף את הדין. האלימות הזו יכלה להרוג אותי ולהותיר את ילדי ללא אמא. הוא יכל לגמור את חיי בשניות ספורות".

בעקבות התקיפה טובה סיפרה על הסיוטים שמקשים עליה לקום לילדיה בלילה. "לא קל לי. אני מנסה להתאושש. אני בוכה כל היום וסובלת מסיוטים. המראות חוזרים אליי כל לילה. אני רואה את המכות שהוא החטיף לי. אני בת 31 ופוחדת לצאת בלילה מחדר לחדר. הילדים שלי לא צריכים לראות את אמא שלהם מרוסקת".

אילה סיכמה את השיחה וניסתה לחזק את טובה: "את תתגברי על הטראומה הזו, העובדה שהצלחת לקום מהרכב ולבקש עזרה מצביעה על כך שיש לך כוחות. אל תחשבי שהחיים שלך הגיעו לקיצם. חווית חוויה קשה ומטורפת - אך את תוכלי לה. אני מחזקת אותך ומודה לך על השיתוף".