החתמה נוספת להפועל ירושלים

על רקע חזרתם מהודעת החתמתו של סטודמאייר, מחתימה הפועל ירושלים שחקן נוסף לתומאס ובראון - כריס ג'ונסון בעל עבר מפואר בליגת ה-NBA

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ט בתמוז תשע"ח

ג'ונסון. מקרה סטודמאייר 2?
ג'ונסון. מקרה סטודמאייר 2?
צילום: באדיבות האתר הרשמי של הפועל ירושלים

סוער בבירה. אחרי שרק אמש הודיעה הפועל ירושלים על חזרתו של אמארה סטודמאייר למועדון, לאחר זמן קצר חזרה בה מההודעה ואף הסירה את הפוסט בו הודיעה על כך.

הירושלמים הסירו את הפוסט לאחר שבערב אמש הגיב סטודמאייר עצמו לפוסט כשהוא ואשתו כתבו כי מדובר בידיעה לא נכונה. "זה שגוי. זה לא נכון. לא חתמתי על חוזה. אני מצטער בפני האוהדים. זה לא נכון. סליחה על הבלבול. אבל כן אדבר עם הפועל ירושלים", כתב השחקן בתגובה על חתימתו במועדון הירושלמי.

הסיבה להודעתו של הסנטר האדיר בעל הרזומה המרשים ביותר שנכח בישראל ושזכה כבר עם המועדון הירושלמי באליפות, היא בשל רצונו למצוא קבוצה בליגת ה-NBA, דבר שהבהיר גם לראשי הפועל שיקבל עדיפות על פני חתימה במועדון בו הוא מחזיק במניות. הסנטר האמריקאי הבהיר לראשי המועדון כי רק במידה שלא ימצא קבוצה בליגה הטובה בעולם ישוב לקדנציה שניה, אך אלה מיהרו להסיק מסקנות ופרסמו הודעה שעשויה לפגוע בסיכוייו של סטודמאייר לשחק ב-NBA בעונה הבאה.

מנכ"ל המועדון, גיא הראל אף מיהר להתנצל בצעד לא שגרתי בכלל על הדבר, כשכתב בחשבון הפייסבוק שלו: "טעיתי. הייתי פזיז, שמחתי, התרגשתי - וטעיתי".

לדברי הראל, ההודעה בדבר חתימתו של סטודמאייר היה נמהרת אך לא בלתי נכונה בעליל. "לפני שלושה שבועות סגרנו חמש עונות בהפועל - עונות עם הצלחות ואכזבות, עם גבהים בלתי נתפסים ועם רגעים ספורטיביים שנעדיף לשכוח. אבל היום נפל דבר ואני מרגיש שאני חייב לכם הסבר. הרגלנו את הקהל שלנו שכל הודעה שלנו זה בטון. אמת שאין בלתה. והיו לנו את כל הסיבות הנכונות להוציא את ההודעה שהוצאנו. אבל משהו בתקשורת היה לקוי. למה? הרבה סיבות. בגלל הפזיזות. בגלל הרצון להתרגש ולרגש. השד יודע. אבל טעיתי ועכשיו אנשים מרגישים פגועים".

לדברי המנכ"ל הירושלמי, הוא מרגיש אחראי לפגיעה בשני צירים עיקריים - "בראש ובראשונה - אמארה. חמש שנים של היכרות עם המון הערכה הדדית וכבוד. את העניינים בינינו אני עוד אפתור. ואחריו - קהילת הפועל ירושלים. אני עוד מקווה ומאמין שאמארה ישחק בהפועל (אם לא יקבל את החוזה המיוחל ב NBA ). אבל אם מישהו מרגיש שהייתה פה יד מכוונת כדי למכור עוד מנוי אז אני מודיע כאן ועכשיו - הוא והיא מוזמנים לקבל את מלוא כספם חזרה באופן מיידי. בלי שאלות ובלי הסברים. טעיתי".

גם במועדון מיהרו להגיב תגובה רשמית לפארסה כשכתבו בהודעתם כי "במהלך התקופה האחרונה התקיימו שיחות רבות עם אמארה. בשבוע החולף הודיע השחקן לראשי המועדון, באופן חד משמעי, כי במידה ולא יחתום בקבוצת NBA הוא ישחק בקבוצה בעונה הבאה וכתוצאה מכך יצאה ההודעה הרשמית מטעם המועדון. במידה ואמארה נפגע מעיתוי ההודעה אנו מתנצלים בפניו ובטוחים כי הוא יהיה איתנו בעונה הבאה בארנה במידה ולא ישחק ב-NBA".

וכאילו לא למדו מספיק על בשרם, הודיעו היום (שני) ראשי הירושלמים על החתמתו של שחקן נוסף בכפוף לכך שלא ימצא קבוצה בליגת ה-NBA. הפעם מדובר בכריס ג'ונסון בן ה-28. הפורוורד האמריקאי שיחק 147 משחקים בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA, כשזה לקח חלק בין היתר במדי בוסטון סלטיקס, יוטה ג'אז וממפיס גריזליס.

בעונה האחרונה שיחק ג'ונסון בליגה הראשונה בצרפת, שם רשם במדי גרבלין 15.5 נק' ואסף 5 כדורים חוזרים במשחק. עם זאת, בדומה לסטודמאייר, גם לחתימתו של ג'ונסון בקבוצה יש תנאי - כל עוד זה לא יקבל חוזה מובטח בליגת הכדורסל הטובה בעולם עד ה-1.8, חודש מהיום.

מעבר לשאלה מדוע לירושלמים כל כך חשוב למהר ולהודיע על החתמות שטרם הובטחו, דבר שנראה כי קשור בקשר ישיר לקצב מכירת המנויים, משמעות הדבר היא כי זו תסיים בקרוב את מכסת שחקניה הזרים כשג'ונסון מצטרף אל סטודמאייר, טיישון תומאס וג'ייקוב בראון שחתמו רק במהלך השבוע וחצי האחרונים וביחד עם טרנס קינזי וג'רום דייסון מהווים אלה 6 זרים.

מאמן הקבוצה, עודד קטש, התייחס להחתמה הצפויה כשאמר "אנחנו עוקבים אחרי כריס כבר תקופה ארוכה. מדובר בשחקן איכותי מאוד, קלעי מעולה ושומר מצוין. כריס, כמו כל השחקנים שהחתמנו עד כה, הוא שחקן "דבק" שתורם רבות לאווירה בריאה בקבוצה, דבר שאנחנו שמים עליו דגש רב בבניית הקבוצה העונה"

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il