אין רפורמים בישראל, בתי הכנסת ריקים

יו"ר מפלגת זהות קורא לממשלה לבטל את מתווה הכותל ומסביר כי הרפורמים, בניגוד לחוזקם מעבר לים, לא תופסים מקום משמעותי בישראל.

בני טוקר , י"ט בתמוז תשע"ח

משה פייגלין
משה פייגלין
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר מפלגת זהות, משה פייגלין, קורא לממשלה לבטל את מתווה הכותל ולהבין שמקומה של הקהילה הרפורמית בישראל, אינו זהה למקומה בחו"ל.

"אין כאן שום קשר לתפילה, אמונה ורוחניות. יש כאן מאבקי כוח, כיפוף ידיים ופוליטיקה. במקרה זה, אני לחלוטין מסכים עם החרדים. הטענה כאילו יש כמה וכמה זרמים ביהדות ולכולם מגיעה זכות תפילה שווה בכותל היא מגוחכת”, אומר פייגלין.

״יש בארץ 40 בתי כנסת רפורמיים ורוב ימות השבוע הם עומדים ריקים. לעומתם בלמעלה מ-15 אלף בתי כנסת אורתודוכסיים ממשיכים להתפלל ולעבוד את ה' כמקובל מדורי דורות".

הוא מוסיף שלא צריך להיכנע ללחצים מבחוץ. "אין רפורמים כמעט בישראל, מה שיש זו רק הפעלת כוח באמצעות השפעה מארה"ב, כדי לאלץ את המדינה לייצר הכרה מדינתית בזרם הרפורמי. צריכים לזכור שהכותל הוא רחבה לאומית, שבמשך עשרות שנים התפללו שם יהודים כדת משה וישראל. לכן מגוחך לדחוק אותם בשם מיעוט של שבריר האחוז".

פייגלין מציין כי גם ברחבה הקיימת לרפורמים כמעט ולא נראית נציגות שלהם. "הרפורמים וכל מי שרוצה להתפלל במשותף, קיבלו את רחבת ישראל, מקום יפהפה בדרום הכותל המערבי. כל מי שמפנה את ראשו ימינה מעבר לרמפה של שער המוגרבים, רואה את הרחבה היפה הזאת, שמשום מה היא תמיד ריקה. אז עכשיו הם דורשים רחבה כמו הכותל כשאת רחבת ישראל הם לא מצליחים למלא".

"זו כפייה רפורמית, הם רוצים לכפות על ציבור שלם אימוץ ערכים שאינם לרוחו", מסכם יו"ר זהות.