מצעד ״גאווה״ באשדוד - פגיעה רוחנית

לקראת קיום מצעד הלהט״ב באשדוד שיגר ארגון חותם מכתב לראש העיר יחיאל לסרי בבקשה לבטלו. במקביל צפויים פעילי הארגון לקיים הפגנה.

מיכל לוי , י"ט בתמוז תשע"ח

מצעד ״גאווה״ באשדוד - פגיעה רוחנית-ערוץ 7
מוחים נגד קיום המצעד באשדוד
צילום: באדיבות חותם

לקראת קיום "מצעד הגאווה" ביום שישי הקרוב באשדוד שיגר ארגון חותם מכתב לראש העיר יחיאל לסרי בבקשה לבטלו.

לדברי הארגון, המצעד אינו מייצג את רוב תושבי אשדוד. "העיר אשדוד מאופיינת בכך שציבור רחב מתושבי העיר מזוהים עם מסורת ישראל, ורואים בערכי המשפחה הטבעית ערכים יסודיים", כתבו בחותם והסבירו כי ״המשפחה הטבעית - אבא אמא וילדים, היא אבן היסוד לקיומה של החברה, והיא מהווה את הסביבה הטבעית והבריאה לגידול הדור הבא, ערכים אלו הם התשתית לקיומנו ועלינו לשמור עליהם מכל משמר".

עוד הוסיפו כי מדובר בהעברת מסר שלילי לילדי העיר. "עיריית אשדוד מאפשרת למיעוט קטן הבא מחוץ לעיר, לרמוס ערכים אלו קיום מצעד זה ברחובה של העיר, מצעד שכל עניינו רמיסת המשפחה הנורמטיבית, פוגע בבריאותה הרוחנית של החברה ובתושבי העיר אשדוד בפרט, ומשדר מסר חינוכי שלילי כלפי הצורך בהקמת משפחה והבאת ילדים לעולם".

"איננו יכולים לאפשר להתנהלות המקדמת כאוס מוסרי, להשתרש ולהשפיע על חינוך ילדינו ועל תרבות העיר אשדוד. האמפתיה כלפי הסובלים מנטיות הפוכות לא צריכה להפוך למפגן של קידום אג'נדות הרומסות את ערכי היסוד שלנו כחברה, ואלו הדברים שאכן עומדים מאחורי המצעד ההזוי הזה. מתוך דאגה כנה לעתיד העיר, החברה והמשפחה. אנו מצפים ממך לבטל את קיומו של המצעד בעיר אשדוד", סיכמו בחותם את הפנייה לראש העיר.

במהלך המצעד צפויים פעילי הארגון לקיים הפגנה במקום בהשתתפות תושבים מסורתיים מרחבי העיר.