השמאל הקיצוני מתעלם מנרצחי הטרור חזקי ברוך

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) קיים היום (שני) מחאה מקורית במהלך הכנס 'ילדים תחת כיבוש' שערכו סיעות המחנה הציוני, מרצ והרשימה המשותפת.

פורר קרא בקול את שמות הילדים הישראלים שנרצחו בשנים האחרונות בפיגועי טרור. כשהוצא מהאולם, פנה למארגני הכנס ואמר כי עליהם להתבייש במעשיהם.

"כיצד אתם יכולים לכנס אסיפה, כזו מבלי להזכיר את הילדים המסכנים שנרצחו רק בשל היותם ישראלים? הכנס הזה הוא בושה למארגנים שמשרתים את המחבלים במקום את הציבור הישראלי", דברי חבר הכנסת.

הכנס עורר זעם וסערה עוד לפני שהתקיים. לכנס הוזמנו ארגוני שמאל קיצוני כמו ''בצלם'' ו"שוברים שתיקה", ואף ילדים ממזרח ירושלים.

ח"כ יאיר לפיד אמר כי "המחנה הציוני איבדו את זה. חברו למשותפת והזמינו מחר לכנסת את ״שוברים שתיקה״, ״בצלם״ וכל תומכי ה-BDS לכנס ״ילדים תחת כיבוש״", הוסיף יו"ר ''יש עתיד'' וקבע כי קיום הכנס הוא ''מתנה לאויבי ישראל''.

בעקבות הביקורת החריפה של לפיד, חברי הכנסת ממפלגתו המחזיקים בעמדות שמאל לא הורשו להשתתף באירוע.

במהלך הכנס דנו המשתתפים ב"השלכות של הכיבוש הישראלי על קטינים בשטחים הכבושים, על הפרות זכויות אדם, חוקים מפלים, מעצרי קטינים וכליאה, מגבלות תנועה, מחסור בחשמל ומים, מחסור בחינוך ובשירותים חברתיים, וכן בשאלה איזה עתיד אנחנו יכולים ליצור להם ולנו".

ח"כ איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת טען כי "הילדים שחיים תחת השטחים הכבושים סובלים ממגבלות תנועה, ממעצרים, מאינטרקציה עם צבא זר באופן יום-יומי, ממחסור במים ובחשמל. לישראל יש את האחריות המלאה לתקן את העוול. השרים מימין כמו מקהלה מתחילים להסית ולצייץ בלי הכרה ברגע ששומעים את המילה כיבוש, אבל גם אם הם ישתיקו את כולם הכיבוש לא יעלם. מה שכל כך מפריע לחכים מהימין זה המאבק הערבי-יהודי, חוצה המפלגות, בברית נגד הכיבוש".

ח"כ קסניה סטבלובה מהמחנה הציוני הוסיפה כי "כל ההכפשות של הימים האחרונים הם פייק ניוז. לא דובים ולא יער. אין פה BDS ולא יושבים פה שונאי ישראל. יושבים פה רק אנשים שאכפת להם, אנשים שדואגים לעתיד שלנו ומחפשים פתרונות למצב הסבוך שלנו. הנרטיב השקרי אותו מוביל נתניהו רוצה להציג לעולם שהכל בסדר. אבל הכל לא בסדר, מה לעשות שהפלסטינים בעזה ובגדה כאן והם לא מתכוונים ללכת. צריכים לטפל בזה ולא לברוח מאחריות, כי הבריחה מאחריות הופכת את הילדים שלנו לכובשים".

ח"כ מיכל רוזין ממרצ טענה כי "בימין יש מי שמוכנים לגזור מוות על ילד בן שמונה, אבל מסרבים לדבר אפילו על המשמעות של ההחלטה הזו. גם אם זה דיון שקשה לשמוע, חובתנו לקיים אותו. תפקידה של הכנסת לייצג את הדמוקרטיה, ותפקידנו כחברי כנסת לייצג את העמדות של ציבור בוחרינו. ילדים הם הנפגעים העיקריים מהסכסוך המתמשך, והאחריות למצב הקיים היא בראש ובראשונה של נתניהו וממשלתו שעושים כל מה שהם יכולים כדי לנהל את הסכסוך ולא להביא שום פתרון. בינתיים הסובלים העיקריים הם ילדי עוטף עזה וילדי הגדה, ירושלים המזרחית ועזה".