באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן >

לשבור את הקללה. זו הייתה מטרת העל של נבחרת מקסיקו הערב (שני) במפגש מול נבחרת ברזיל בשלב שמינית גמר המונדיאל. שכן, המקסיקנים לא הצליחו לעבור את שלב שמינית הגמר בכל ששת המונדיאלים האחרונים.

לצערם של הדרום אמריקאיים ממקסיקו, מולם התייצבה נבחרת ברזיל שלאחר הדחתם של נבחרות פייבוריטיות רבות, נותרה המועמדת הרצינית לזכיה בגביע העולם השנה, וידעה כי כדי לנצל את מעידתם של יריבותיה אסור לה למעוד מול המקסיקנים.

המחצית הראשונה נפתחה בשליטה מוחלטת של מקסיקו, כשאלה שוב הציגו את יכולתם ההתקפית היוצאת מן הכלל, בדומה למשחק הפתיחה של הטורניר מול גרמניה אותה ניצחו. הירוקים הגיעו למצבים, היו מסוכנים יותר והניעו את הכדור באזורים המסוכנים בעוד ברזיל נראית הייתה קצת מנומנמת ויהירה.

החל מהדקה ה-25 מצב הכוחות השתנה וברזיל השתלטה על המשחק. לחץ כבד על השער של גיירמו אוצ'ואה אמנם לא הביא לשערים במחצית הראשונה, אך בפתיחת זו השניה דחק ניימאר המושמץ מקרוב את השער הראשון לזכות ברזיל שנתן לשחקניה הרבה אוויר לנשימה.

בדקה ה-88 שוב היה ניימאר מעורב בשער לזכות נבחרתו שלו, כשהכוכב הברזילאי בעט כדור לא מספיק טוב שהגיע לאחר הדיפה רעה לפירמינו שדחק מול שער ריק פנימה את ה-0:2 של ברזיל שקבע - הסלסאו מעפילים לרבע הגמר בפעם השביעית ברציפות למרות משחק לא מרשים במיוחד, בעוד חבריהם מהיבשת מודחים בפעם השביעית ברציפות בשלב שמינית הגמר.

בשלב רבע הגמר תפגוש ברזיל את המנצחת במשחק שיתקיים הערב בשעה 21:00 שעון ישראל בין נבחרות בלגיה ויפן. זה יסתיים בהנפת הגביע ארבע שנים לאחר שאירחה את המונדיאל אצלה בביתה?