חוק "שוברים שתיקה" אושר בוועדת החינוך

חוק "שוברים שתיקה" של שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) וח"כ שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי) אושר הבוקר (ג') בוועדת החינוך לקריאה שניה ושלישית, ברוב של 7 תומכים מול 5 מתנגדים.

החוק קובע כי ארגוני שמאל קיצוני הפועלים נגד חיילי צה"ל ונגד מטרות החינוך הממלכתי, לא יוכלו להיכנס לתוך שטחי בית הספר ולהיפגש עם התלמידים.

שר החינוך בנט אמר כי ״שוברים שתיקה חצו מזמן את גבול השיח הלגיטימי כשבחרו בדרך של הכפשה ושקרים כנגד חיילי צה״ל מעל הבמה הבינלאומית. השגיאה של הארגון היא היציאה לחו"ל כדי לבקר משם את מדינת ישראל וצה"ל.

''רוצים לפעול? תפעלו בתוך הבית. כל עוד הם פועלים בחו"ל כנגד ישראל וצה"ל, אני לא אאפשר את פעילותם במערכת החינוך. מערכת החינוך אמונה על עיצוב דור העתיד, ואין כל סיבה שקולות מעין אלו יחלחלו אל תלמידי ישראל״, הוסיף יו"ר הבית היהודי.

ח''כ מועלם רפאלי אמרה כי "צריך לשים סוף למציאות ההזויה שבתי ספר מאפשרים כניסה ושיח עם תלמידים לארגונים שמסיתים וחותרים נגד צה"ל ומדינת ישראל ומוציאה את דיבתם רעה בארץ ובעולם. מערכת החינוך שדוגלת בערכים של אהבת המולדת, ערבות הדדית וגיוס לשרות משמעותי בצה"ל לא יכולה לאפשר מתן במה לגורמים המעוותים ערכים אלה.

''הרצאות ופעילויות הקוראות לתלמידי כיתות י"א וי"ב שלא להתגייס לא יתקיימו עוד בין כותלי בתי הספר. כששוברים שתיקה וחבריהם בשמאל הקיצוני מתנגדים לחוק הזה ברור למה, שכן הוא פוגע באחד מעיקרי הפעילות שלהם - הוצאת דיבת צה"ל חייליו ומפקדיו רעה", הוסיפה.

ח״כ אמיר אוחנה מהליכוד) אמר לאחר אישור החוק, ''תלמידי מערכת החינוך הישראלית אינם ולא יהיו שפני הניסיון של שוברים שתיקה ודומיהם. שמענו עדויות של תלמידים, בהן סיפרו כי מה שהיה לאנשי שוברים שתיקה לומר להם רגע לפני שהם מתגייסים לצה"ל, הוא שמדובר בצבא קלגסים שמוטב לא לשרת בו, או לפחות לא שירות משמעותי. לאבסורד הזה נשים סוף״.

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) זעמה לאחר אישור החוק שזכה לכינוי "חוק שוברים שתיקה", ואמרה בתגובה "הם מפחדים. יש לנו שר חינוך שמפחד שבני הנוער ישמעו עמדות שמנוגדות לעמדות שלו, ומוכן עבור פופוליזם זול להכתים את ספר החוקים והדמוקרטיה הישראלית כולה".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו מובילה את המאבק בארגוני השמאל הקיצוני הפועלים בארץ, בירך על אישור החוק לקריאה שניה ושלישית ואמר כי "תיקון הצעת החוק מבהיר אחת ולתמיד כי לא ניתן לאחוז את החבל משני קצותיו. מי שמתפרנס מפעילות נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל לא יקבל כרטיס כניסה לבתי הספר.

"הכנסת עשתה היום תיקון הכרחי מאין כמוהו. מדינת ישראל אינה האו"ם. היא צריכה להמשיך לשמור על זהותה היהודית והדמוקרטית של מדינת ישראל ותו לא", הוסיף פלג.

יו"ר פורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל, לירן ברוך, שהשתתף גם הוא בדיון בוועדת חינוך אמר "הגענו היום כדי לחזק את ח"כ שולי מועלם יוזמת החוק החשוב להוצאת גורמים עוינים ממערכת החינוך. לא ייתכן שארגונים אנטי ישראלים שמעוררים תסיסה ייכנסו וישחיתו את מיטב הנוער שלנו בשקרים''.

אם תרצו: תיקון הכרחי

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו