"אין מי שמגן על הילדים שלנו"

אב לפעוטה שספגה אלימות קשה במעון, סיפר על תחושותיו: "אחרי שגילינו והעברנו אותה מסגרת, סימני חיבה מצידנו כבר לא התקבלו בסטירה".

ערוץ 7 , כ' בתמוז תשע"ח

ילדים במעון אילוסטרציה
ילדים במעון אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

עוז, אב לפעוטה שספגה אלימות קשה במעון בפתח תקווה, שיתף את אילה חסון בתחושותיו הקשות ומתח ביקורת קשה על המשטרה ומערכת המשפט.

הוא סיפר, "יש לי ילדה בת שנתיים ובגיל הזה מאוד קשה לדעת מה יהיו ההשלכות של האלימות הזו על המשך חייה".

כשנשאל אם הבחינו באלימות בגן בעבר השיב: "מתוך קצב החיים של כולנו יש המון דברים שנעלמים מעינינו. בדיעבד אני יכול לומר שאחרי שגילינו את מה שגילינו והילדה החלה לישון בצורה סדירה ועברה למסגרת כמו שצריך, סימני חיבה שלי כמו חיבוקים לא קיבלו תגובה של סטירה. ילדים שעוברים דברים בסגנון הזה כבר לא יודעים לשים את הקו בין אלימות לאהבה. הגבולות מטשטשים אצלם".

אחרי שהמראיינת קראה חלק מתיאורי האלימות המפורטים בכתב האישום אמר האב, "זו הייתה סוג של נורמה בגן. לא היה ילד שפסחו עליו".

לסיום התייחס האב לעונשים הקלים שבית המשפט מטיל על נאשמים בפרשות מהסוג הזה ומאשים את מערכת המשפט על כך שהמגמה נמשכת. "עשרות פסקי דין מהסוג הזה זכו לסתירת לחי מבית המשפט. כשמסתכלים על כתב האישום מבינים שלא טרחו אפילו לזמן את ההורים וליידע אותם שמתנהלת אלימות קשה בגן של הילדים שלהם. היה שם סוג של כסת"ח מצד משטרת ישראל.

''בכתב האישום מופיעים ילדים ולא טרחו ליידע את הוריהם להפסיק לשלוח אותם לגן מחשש לפגיעה בהם. כשהורי הגן ביקשו לראות את הסרטונים שתועדו המשטרה אישרה להראות אותם לשני הורים בלבד. הורים אחרים שהגיעו למשטרה המשיכו לשלוח את ילדיהם לגן כי מדינת ישראל לא דאגה ליידע אותם מה באמת קרה שם"