אדלסון נלחם ב-BDS בקמפוסים, ומצליח

כוח המשימה "המכבים" לוחם בשנתיים האחרונות בתנועות החרם ב-40 קמפוסים עוינים לישראל.

גיא כהן , כ' בתמוז תשע"ח

נתניהו ושלדון אדלסון
נתניהו ושלדון אדלסון
פלאש 90

כוח המשימה "המכבים" שהוקם ע"י הנדבן שלדון אדלסון לוחם בשנתיים האחרונות בתנועות החרם בקמפוסים בארה"ב – ונוחל הצלחה, כך דיווח ה"טיימס אוף איזראל".

"המכבים" מתמקדים ב-40 קמפוסים הנחשבים לעוינים במיוחד כלפי ישראל, וכלפי סטודנטים אשר תומכים בישראל. ב-15 מתוך הקמפוסים הללו, היה צפי ש"ממשלות הסטודנטים" ינסו להעביר החלטות התומכות בחרם ה-BDS, ולאלץ את האוניברסיטאות לחדול מכל השקעה או שיתוף פעולה עם ישראל.

מרכיב מרכזי בפעולות שנקטו "המכבים" בקמפוסים היה הזמנתם של מנהיגי סטודנטים לסיורים מודרכים בישראל.

לדברי דיוויד ברוג, שמנהל את "המכבים", כמה מההחלטות הצפויות כלל לא הוגשו להצבעה. מתוך 10 שהוגשו, רק שלוש התקבלו. ובשניים מתוך שלושת הקמפוסים שבהם התקבלו ההחלטות, מנהיגי הסטודנטים לא השתתפו בסיורים של "המכבים" בישראל.

ברוג זוקף את התוצאות לזכות פעילות "המכבים". "אמנם היתה לנו שנה נהדרת, אך היא לא היתה מושלמת", כתב באחרונה במייל לסיכום שנת הפעילות 2017. "אמנם ניצחנו בהרבה יותר קרבות מכפי שהפסדנו, אך ה-BDS בכל זאת עבר בשלושה מהקמפוסים שלנו".

כאשר הסטודנטים תומכי ישראל נשאלו מדוע, לדעתם, אנשי ה-BDS משכו את הצעותיהם, הם השיבו שככל הנראה הם "ראו שאנחנו יותר מאורגנים השנה, יותר משפיעים השנה, ושם הם לא ינצחו".