באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן >

אנגליה בשמונה האחרונות של גביע העולם. 12 שנה עברו מאז הפעם האחרונה שאנגליה הצליחה לעלות לרבע גמר גביע העולם בכדורגל. אז, הנבחרת שנחשבת לאחת הלוזריות הגדולות בתולדות המונדיאל, ניצחה בשלב שמינית הגמר נבחרת דרום-אמריקאית בתוצאה 0:1 ונעצרה בשלב רבע הגמר על ידי נבחרת פורטוגל.

הערב (שלישי) הנבחרת האנגלית עשתה זאת שוב, בתום דרמה אדירה ולאחר דו-קרב פנדלים, אך כיאה לנבחרת האנגלית, אלה שוב היו קרובים לסיים את הטורניר מוקדם מהצפוי. היה זה כשאלה היו צריכים לשמור 2 דקות בלבד על רשת נקיה, אבל בדקה ה-93 כשהכל כבר נראה היה גמור, כשאנגליה הובילה בבטחה 1:0 משער של הקפטן הארי קיין, בבעיטת עונשין מ-11 מטרים, הגיע ג'רי מינה והשווה את התוצאה.

היה זה בתום לחץ אדיר של קולומביה, כשהגבהה מעמדת הקרן הלכה היישר לראשו של ג'רי מינה והבלם הקולומביאני כבש את שערו השלישי במונדיאל הנוכחי, שער דרמטי שקבע - הולכים להארכה. כלום עוד לא גמור. גם בהארכה שתי הנבחרות לא מצאו את שערה של היריבה שממול, ובתום 120 הדקות הלכו השתיים להכרעה בדו-קרב פנדלים.

בדו-קרב הפנדלים מיצמצה אנגליה ראשונה וכבר ראתה איך שוב תדמית הלוזרית הנצחית נדבקת בה, אך שתי החמצות של שחקני קולומביה העלו לבסוף את האנגלים המאושרים לשלב רבע הגמר לאחר 12 שנים, שם יפגשו יריבה ותיקה, עיקשת ומפתיעה - נבחרת שבדיה.

בפעם האחרונה שנפגשו השתיים הללו, ניצחו השבדים בתוצאה 4:2 במשחק ידידות עם המספרת המרהיבה של כוכבם זלאטן איברהימוביץ' מ-30 מטרים. זלאטן אמנם כבר לא שם, אבל גם בלעדיו הנבחרת השבדית לא נופלת מהאנגלים.

אחרי ההדחה של נבחרת ספרד ולאור יכולתה במשחקים האחרונים, נראה כי נבחרת אנגליה יכולה ללכת הפעם עד הסוף, בטח עכשיו כשתדמית הלוזרית הנצחית ירדה ממנה כשהציגה הערב אופי גדול וכישרון לא פחות.

קולומביה שמעולם לא ניצחה את אנגליה, ואף הפסידה לה בשלב הבתים של מונדיאל 1998, הולכים לבית עם מחמאות גדולות אבל ללא כוכבם הגדול, חמאס רודריגס הפצוע, זה היה כל מה שהם יכולים לעשות ולמרות רצונם להעפיל בפעם השניה ברציפות לשלב רבע הגמר, הם יצטרכו לחכות עוד 4 שנים לעשות זאת.

הארי קיין, הקפטן האנגלי, צפוי להיות האנגלי הראשון שמסיים גביע עולמי כמלך השערים מאז שעשה זאת גארי ליניקר במקסיקו 1986. האנגלים מנצחים בפנדלים, דבר אינו מובן מאליו כלל, כשבכל שלוש הפעמים בטורניר גביע העולם בכדורגל היא הפסידה בדו-קרב מנקודת ה-11. הערב זה היה הערב שלהם, ובצדק.

האם שבדיה שניצחה פעמיים ברציפות במונדיאל הנוכחי, לראשונה מאז 1958 תצליח לעבור גם האנגלים בדרך לחצי גמר רביעי, או שמא דווקא האנגלים שעומדים במפגשים מול השבדים במאזן של 12 ניצחונות לעומת 7 הפסדים, יהיו אלה שיחגגו העפלה אל שלב חצי הגמר, כל הדרך לגמר המיוחל?