אלאור אזריה: "חיכיתי שנתיים וחצי לחזור לפה"

פעיל הימין ברוך מרזל, תושב חברון ומאנשי ''עוצמה יהודית'', קיבל אתמול (שלישי) את פניו של אלאור אזריה, לוחם ''כפיר'' שהרג מחבל מנוטרל, ריצה עונש מאסר והגיע לביקור ראשון מאז בעיר האבות.

"הוא היה אצלי בבית והפתעתי אותו, הבאתי לו מגש פיצה כפי שאני נוהג לתת לכל חייל שמחסל מחבל. בזכות המעשה שלו הוא גרם לזה ש-95% מהאירועים לא מתקיימים. אלאור אזריה הפיל עליהם אימה ופחד. היה אז גל טרור, בכל יום ניסיונות דקירה ופיגועים, ואחרי אלאור אזריה הגל נבלם", מספר מרזל.

מרזל מתאר את הביקור של אלאור בחברון והמפגש אתמול עם תושבי היישוב היהודי. "היה מאוד מרגש, זה מדהים שכמה שהוא ישב בכלא לאורך כל התקופה הוא אמר שיש לו חלום לחזור לחברון והוא אמר שהוא התגעגע לחברון.

"אנחנו צריכים להבין שהוא יצא מחברון לכאורה בשן ועין, חברון גרמה לו לשבת בבית הסוהר ולעבור משפט מורכב ולמרות זאת הזיכרונות שלו מחברון טובים. הוא אמר שהוא מאוהב בעיר ובתושבים. אמרנו לו אתמול תודה על מה שהוא עשה למעננו, אנחנו היינו באותו אירוע ויודעים שאלאור עשה את הפעולה נטו עבורנו, כי אם המחבל היה מתפוצץ והיו נהרגים אנשים וילדים היו באים אליו בטענות למה לא ירית במחבל לכן אנחנו מרגישים הכרת הטוב לאלאור".

לדבריו, "פרשת אלאור אזריה מגלה רקבון עמוק בתוך המערכת, מגלה שיש הרבה הרבה מה לעבוד. צריך לדאוג שהצבא יתקן את הליקויים הקשים שהתגלו כמו הפקרת הלוחם ואת הלינץ' שעשו לאלאור אזריה כשכל המערכת מעוותת את המציאות. היה כאן עוות הדין.

''ראינו שמי שהעיד נגד אלאור התקדם בצבא וכל מי שעשה לטובתו לא נמצא היום בצבא. זו סכנה ביטחונית למדינת ישראל שבצבא יש חוסר יושר, חוסר נאמנות לחיילים ומערכת משפט שלא פועלת על פי דין", תוקף פעיל הימין.