בית חולים. אילוסטרציה
בית חולים. אילוסטרציהצילום: ISTOCK

ד"ר מאיר כהן, יו"ר איגוד המנתחים הפלסטיים בהסתדרות הרפואית, מתייחס להתאבדותו של ד"ר אלכס ברזובסקי, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים 'סורוקה' בבאר שבע.

בראיון לרדיו דרום סיפר ד"ר כהן כי "התפקיד הזה של מנהל מחלקה הוא לפעמים תפקיד כמעט לא אפשרי".

"זה תפקיד לכל החיים. כל אדם אפילו אם מגיע מבריאות נפשית שלמה, אם הוא צריך לעסוק באותו תחום במשך 20-25 שנים, זה עומס רציני, אני חושב שבעניין הזה צריך אולי לתת את הדעת על קציבת הכהונה של מנהלי מחלוקת", הוסיף כהן.

ד"ר ברזובסקי השאיר אחריו מכתב התאבדות מפורט שהועבר לידי המשטרה. במכתב תיאר כיצד כרע תחת נטל האחריות של מתן שירות לציבור לצד הכשרת מתמחים.

כמנהל מחלקה, היה ד"ר ברזובסקי אחראי להכשרת המתמחים שאורכת 6 שנים וכפופה לדרישות של המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית. בתקופה האחרונה בעקבות מחלוקת בינו ובין המועצה המדעית נפגע מעמדו ולא אושר לו להנחות מתמחים חדשים.

ד"ר כהן הגיב לטענות ואמר, "בגלל שהמחלקה בסורוקה עוסקת הרבה מאוד בתחום של הטראומה, בתחום של הכף, בפעילות האינטנסיבית בגזרה הזאת- היא פחות יכולה לפתח תחומים אחרים. אנחנו מצפים ממנתח פלסטי שתהיה לו הכשרה בספקטרום רחב של נושאים, גם בתחום של כירורגיה משחזרת וגם בתחום של רפואה אסתטית - וכאן היה צורך לעשות איזושהי התאמה. היה תהליך שלדעתי נעשה בשיקול דעת ובצורה עדינה ומבינה".