פתח תקווה:
העצמה נשית ליד הבית

מאות נשים השתתפו בכנס "אישה ומשפחה" בהובלת הרבנית יעל הלוי. "לפעמים אנחנו שוכחים לעסוק בנושאים העיקריים ביותר".

רעות הדר , כ"ב בתמוז תשע"ח

כנס "אישה ומשפחה" ה-2
כנס "אישה ומשפחה" ה-2
צילום: יסודות - המרכז למשפחה בפ"ת

למעלה מ-300 נשים השתתפו אמש (רביעי) בכנס "אישה ומשפחה" ה-2 של מרכז "יסודות" בפתח תקווה, ונהנו מחוויה נשית מעצימה.

''יסודות'' הינו מרכז למשפחה היהודית שהקים הרב הראשי של פתח תקווה הרב מיכה הלוי ורעייתו הרבנית יעל. כנס הקיץ הינו האירוע המרכזי של המרכז.

מאות המשתתפות שהגיעו מפתח תקווה ומהסביבה, אימהות צעירות לצד סבתות בוגרות, נהנו מהרצאות מעניינות ומחכימות שהועברו על-ידי מיטב המרצים, ביניהם הרב חגי לונדין, הרב ליאור אנגלמן, הרבנית אסתר לבנון ושושנה היימן. ההרצאות עסקו בנושאי משפחה, נישואין, יחסי ילדים נשואים וילדיהם וחינוך ילדים.

מאיה אוחנה-מורנו שיתפה בסיפורה האישי והמרגש והסטייליסטית ברוריה ברטלר דיברה על הקשר בין הבגד והנשמה. השנה הוקדש גם שיעור מפי הרבנית נעמי שפירא למדריכות הכלות.

מופע הסיום כלל שיח בין הרבנית זיוה מאיר, מנחת הורים בכירה ובנה העיתונאי ידידיה מאיר בנושאים הקשורים ליחסים בתוך המשפחה. המופע כלל תובנות חשובות לחיים לצד הומור ושנינות וריתק את קהל השומעות.

הרבנית יעל הלוי, יוזמת הכנס, אמרה כי "ישנם דברים שלכולנו הם ידועים כמו הצורך לעבוד על הזוגית, לפתח תקשורת בריאה בין הורים וילדים, ליצור בית עם אוירה של שמחה, אחריות והערכה, אך דווקא בגלל שהדברים לכאורה כל כך ברורים ופשוטים אנחנו לא מרבים לעסוק בהם, כפי שכותב בעל המסילת ישרים בהקדמה לספרו שדבריו נועדו לא כדי ללמד לבני האדם את אשר לא ידעו אלא להזכירם את הידוע להם ומפורסם אצלם.

''לכן אנחנו זקוקים מדי פעם לעצור ולהזכיר לעצמנו את חשיבות הלימוד הזה ולדייק את המקום האישי שלנו, ומתוך כך לזכות לשפע אלוקי וברכה בביתנו", אמרה הלוי.

שלומית, אחת ממשתתפות הכנס, סיפרה כי "רק אחרי ששותים מרגישים כמה היינו צמאים". לדבריה, קיום הכנס במקום סמוך לביתה הקל עליה את ההתארגנות להגיע והיא הודתה למארגני הכנס על כך. בכנס בלטו גם נשים מהגיל השלישי שהביעו גם הן את תודתן על שיכלו ליהנות משיעורים, מקניות ומאירוע מהנה בלי להיטלטל למקומות רחוקים.

לכנס היו שותפים המועצה הדתית בפ"ת, האגף לתרבות יהודית בעירייה ועמותת כפר גנים. הכנס הופק על ידי צ'יקו בן זמרה.