מפפואה גיניאה לסיור ביו"ש

כ-30 מבקרים מפפואה גיניאה הגיעו לסיור ביהודה ושומרון: "הגענו לראות בעינינו את ארץ ישראל מתיישבת".

ערוץ 7 , כ"ב בתמוז תשע"ח

קבוצה של תיירים מפפואה גיניאה הגיעה לסיור ביהודה ושומרון, במסגרת יוזמה של ארגון "לב העולם".

הקבוצה, שמנתה כשלושים איש הגיעה לביתו של עו"ד נתי רום, מייסד ארגון לב-העולם שסיפר להם על ההיסטוריה של יהודה והשומרון והקשר של העם היהודי לאזורים אלו.

רום סיפר גם על כוונותיהם של ארגוני החרם וה- BDS כנגד ישראל, ועל הנרטיב השקרי שמטרתו הכחדת ישראל כמדינה יהודית.

בהמשך סיפר רום למבקרים על מפעל ההתיישבות כיום ועל הצורך לחזק את כלכלת יו"ש, שמשמעותו חיזוק ההתיישבות. המבקרים גילו התעניינות רבה והבטיחו לשמור על קשר.

בסרטון שצולם במהלך הביקור נראים זוג מבקרים שמספרים על אהבתם למדינת ישראל ועל כך שהגיעו "כדי לראות במו עינינו את ארץ ישראל מתיישבת על ידי אנשיו של האלוקים".

עוד סיפרו התיירים כי יש אוהבים רבים לישראל בפפואה, ושהם אוהבים במיוחד את חבילת המוצרים מיו"ש שמקבלים מידי חודש ע"י ארגון לב-העולם. בסרטון סיפרו גם שהביאו עימם את ילדיהם בני נוער נוספים כדי לחוות וללמוד על המקום ולראות בעיניהם את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון.

במסגרת מאבקו בחרם, שולח ארגון "לב-העולם" מידי חודש אלפי חבילות לאזרחים בלמעלה מ- 43 מדינות ברחבי העולם. החבילות מכילות מוצרים של עסקים ויצרנים מיהודה ושומרון. בנוסף, עורך הארגון סיורים למבקרים מחו"ל וכן הרצאות ברחבי העולם.

לאחר הביקור בביתו של רום המשיכו המבקרים לסיור בשילה הקדומה, שם צפו בשרידיו של המשכן הקדום ולמדו על ההיסטוריה של המקום.

"התגובות היו מדהימות, נרגשות", מספר רום, "לאחר קשר מממושך הם הגיעו הנה לביקור והביאו עימם גם את הדור הצעיר שילמד ויחווה את הדברים. הביקור היה מרגש ונוגע. אנחנו מצויים בקשר חם וטוב, וממשיכים לשמור על קשר גם לאחר הביקורים. השקעה וטיפוח הקשרים עם האזרחים בפפואה גיניאה ובמדינות נוספות הם התשובה המנצחת לארגוני החרם שמנסים לעצור את ההתפתחות הכלכלית ביהודה ושומרון.

מבקרים מחו"ל שסיירו כאן חוזרים למדינותיהם כשהם יודעים הרבה יותר על המקום ועל הקשר שלנו אליו והופכים להיות שגרירי הסברה של יו"ש בכל העולם".