ליאון בבית השבעה
ליאון בבית השבעהצילום: מטה ליאון

משה ליאון, המועמד לראשות העיר ירושלים וחבר הנהלת העירייה, הגיע היום (חמישי) לביקור ב"בית השבעה" הנמצא בשכונה הערבית בית חנינא בצפון ירושלים.

עם הגעתו לסיור, קיבל ליאון סקירה כללית על מצב הבית ושמח לשמוע על כניסת שלוש משפחות צעירות חדשות למתחם, התרשם ממסירותם ונכונותם של תושבי הבית לחיות בתוך שכונה שרוב רובה ערבים.

ליאון קיבל סקירה נרחבת על המיקום, על התנהלותם היומיומית, על תכניותיהם להמשך פיתוח השכונה ועל שכניהם ופגש את הסופר ולוחם הלח"י עזרא יכין.

יכין כמי שנתן הרצאות רבות בפני חיילי צה''ל לאורך השנים, סיפר על עצמו כילד, ועל העובדה שבזכות אבן שנפלה כאשר ניסו לפרוץ לבית נוריו שבעיר העתיקה, ניצלה המשפחה מניסיון לינץ׳ אכזרי של המון שצבא את ביתם בזמן מאורעות תרפ"ט.

עוד סיפר יכין לחבר מועצת העיר משה ליאון, על חוויותיו כלוחם צעיר בלח"י וכמי שנפצע קשה בזמן מלחמת העצמאות בעת שפרצו הוא וחייליו לעיר העתיקה.

צילום: מטה ליאון
צילום: מטה ליאון

ליאון שמע בשקיקה את סיפור חייו של יכין ואת ההחלטה להקים את ׳בית השבעה׳. לדברי ליאון "בית השבעה שבבית חנינה הינו נקודת התיישבות חשובה מאוד שחיה וקיימת זה עשרות שנים".

עוד אמר ליאון, "יש צורך להכיר אותה, לשמור עליה ולדאוג לרווחתם ואיכות חייהם של תושבי המתחם ככל שניתן וכך גם אפעל מיד לאחר בחירתי לראשות העירייה".