אל תאיימו עלינו בדמוגרפיה

ארגון ההסברה "בומרנג" יחד עם יורם אטינגר, לשעבר ציר בשגרירות ישראל בארצות הברית, יוצאים בסדרת סרטוני הסברה במגוון נושאים פוליטיים.

אטינגר שבעברו הקים מכון מחקר ישראלי אמריקני לענייני דמוגרפיה מציג בסרטון הראשון בסדרה את מסקנתו - "אין בעיה דמוגרפית".

מאז 1997 ישראל הרשמית כלל איננה בודקת את מספרה של האוכלוסייה הערבית ביהודה ושומרון.

במקום זאת, מדינת ישראל מסתמכת על נתוני הלשכה הפלסטינית המרכזית לסטטיסטיקה, אשר ראשיה הצהירו שעבודתם משמשת ככלי במאבק נגד מדינת ישראל.

כך למשל, ב-11 בדצמבר 1997, אמר ראש הלשכה הפלשתינית המרכזית לסטטיסטיקה, חסן אבו-ליבדה, ל"ניו יורק טיימס" ש"מפקד האוכלוסין הוא האינתיפאדה האזרחית".

ב-2004 הקמתי צוות מחקר ישראלי-אמריקאי, הבודק מדי שנה, עד היום, את הדמוגרפיה היהודית-ערבית בין הירדן לים התיכון.

המחקר מתעד שמספר ערביי יו"ש ב-2017 נמוך באופן דרמטי מהנתון הרשמי של הרשות הפלשתינית, שהוא עתיר טעויות והטעיות, אך מאומץ – ללא בדיקה – ע"י ישראל הרשמית.

הנה למשל, מספר דוגמאות להטעיות ולטעויות המתבצעות:

בישראל ובכל העולם - כאשר מודדים דמוגרפיה לא מחשיבים כתושבים את מי שאינם מתגוררים במדינת האם למעלה משנה. אבל, לפי ראש הלמ"ס הפלשתיני, משרד הפנים הפלשתיני וועדת הבחירות הפלשתינית, ספירת האוכלוסין הפלשתינית כוללת באופן חריג כ-400 אלף איש השוהים בחו"ל למעלה משנה כך שגם מי שעזב לפני שנים רבות – נחשב כמתגורר ונמצא במקום.

דוגמא נוספת היא 330,000 ערביי ירושלים, ו-100,000 תושבי יו"ש ועזה שנישאו לערבים ישראלים. כל אלו בעלי ת.ז ישראלית ונספרים פעמיים – פעם אחת כערבים אזרחי מדינת ישראל ופעם שנייה כערבים תושבי הרשות הפלשתינית.

מפתיע גם לגלות שהפלשתינים לא טרחו לגרוע ממפקד האוכלוסין שלהם אנשים שכבר נפטרו ועברו מן העולם. למשל, במפקד האוכלוסין של 2007 נספרו אנשים בגילאי 157 ו-162.

על פי סקר של "הבנק העולמי" מספטמבר 2006 הפלשתינים דאגו גם לנפח ולסלף בכ-32% את מספר הלידות ברשות הפלשתינית.

תיעוד יומיומי של יציאות וכניסות ערביי יו"ש דרך המעברים הבינלאומיים הראה בשנים האחרונות מאזן-הגירה-שלילי שנתי של כ- 20,000, כלומר שמדי שנה, היו 20,000 יציאות של ערבים משטחי יו"ש, יותר מכניסות, זאת בניגוד לנתוני הרש"פ הטוענת למאזן הגירה של אפס.

השורה התחתונה היא שקיים ניפוח מלאכותי של כ-1,150,000 במספר ערביי יו"ש, ובשטח המשולב של יו"ש ו"הקו הירוק" קיים רוב יהודי של 66% אשר גם הוא נמצא במגמת גידול, עליה נדבר בסרטון הבא. אם כן, האם באפשרות של סיפוח יהודה ושומרון עלול להיאבד הרוב היהודי במדינת ישראל? נראה שכדאי לחשוב על כך, במחשבה שנייה.