הרב שלמה עמאר:
"אסור לשלוח יד בשריד בית מקדשנו"

רבה של ירושלים מודאג מהגדלת הרחבה הרפורמית כפי שמתכנן נתניהו. "אין רשות לעשות שום פעולה שעלולה להביא לפגיעה בקדושת המקום".

ערוץ 7 , כ"ב בתמוז תשע"ח

"אסור לשלוח יד בשריד בית מקדשנו"-ערוץ 7
עזרת ישראל
צילום: עדי גפן/TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו יכנס ביום ראשון הקרוב את ועדת המקומות הקדושים כדי לאשר את העבודות לשיפוץ רחבת התפילה הרפורמית בכותל המערבי.

נתניהו עומד בראש הוועדה וחברים בה שר הדתות דוד אזולאי ושר האנרגיה יובל שטייניץ, לאחר שהתפטרו שניים מחברי הוועדה - שרת המשפטים איילת שקד ושרת התרבות מירי רגב.

רבה הראשי של ירושלים, הרב שלמה עמאר, דורש הערב (חמישי) שלא לקבל שום החלטה בנוגע לרחבת הכותל הרפורמית - ''עזרת ישראל''.

''הנני חוזר על פסק הדין הידוע, שכל הכותל המערבי לכל אורכו מקצה לקצה הוא מקום קדוש ויש לנהוג בו כל הדינים של בית הכנסת ובית המדרש... ואין רשות לשום אדם לרמוס מקום קדוש, לא בחילול שבת ומועד, ולא בכך שיתפללו אנשים ונשים יחדיו, ושאר הדינים של בית כנסת".

עוד הוסיף הרב, "והנה גם בגלות בהיותנו בין גויי הארצות, קדושת בית כנסת וכבודו נשמרו בקפידא, ואין רשות לא לכנסת ולא לממשלה ולא לשאר המוסדות בלי יוצא מן הכלל, להרים יד ולעשות שום פעולה או החלטה, שעלולה להביא לפגיעה בקדושת המקום, ואין הדבר נתון אלא בידי הרבנות הראשית לישראל
שפוסקת על פי ההלכה. ואיסור גמור לשלוח יד בשריד בית מקדשנו".

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) שהשתתף היום (חמישי) בכנס ''בכל לבבך'' בגני התערוכה בתל אביב, אמר שם כי ''מעמד הכותל עומד בפני אתגרים אך אני אמשיך להתנגד לכל שינוי המצב הקיים ולא ניתן יד לפגיעה ברחבה''.

אריאל הדגיש בפנייה ישירה לנתניהו: ''אדוני ראש הממשלה, מתווה כזה לא יצלח".