קרמאריץ' חוגג הערב
קרמאריץ' חוגג הערבצילום: רויטרס

תם המסע. אחרי הגרלה קלה בשלב הבתים, ניצחון סנסציוני בשלב שמינית הגמר על אלופת אירופה והעולם לשעבר נבחרת ספרד בפנדלים, תם הערב (מוצאי שבת) המסע של נבחרת רוסיה בטורניר גביע העולם אותו היא מארחת.

הרוסים שנהנו מתמיכה בייתית אדירה והגרלה קלה מאוד, קיוו לשחזר את הישג השיא שלהם, כשעוד היו חלק מברית המועצות ב-1966, עם העפלה אל חצי הגמר ובדקה ה-31 ראו איך זה קורם עור וגידים כשצ'רישב הכובש המצטיין שלהם העלה אותם ליתרון מוקדם עם שער מרהיב, בניגוד למהלך המשחק.

לא עברו 8 דקות והקרואטים עם שער נגיחה של קרמאריץ' השוו את התוצאה ועשו צדק כשאלה שלטו טוב יותר במרבית שלבי המשחק.

מרגע זה ואילך שתי הנבחרות הלכו לאחור בניסיון לשמור על התוצאה וסיפקו את אחד מהמשחקים היותר משעממים שחווינו בטורניר הנוכחי והמדהים, ששלח את שתיהן להארכה.

בהארכה שוב קיבלו אוהדי הכדורגל בעולם כולו שיעור חשוב - את המונדיאל הנוכחי אסור להספיד. עד שנשרקת שריקת הסיום, במונדיאל הנוכחי הכל פתוח.

זה התחיל עם שער נגיחה יפה של קרמאריץ' במחצית הראשונה של ההארכה, בדקה ה-101 שקבע מהפך קרואטי, ונמשך עם שער דרמטי ומטורף של מריו פרננדס בדקה ה-115 שקבע - רוסיה הולכת בפעם השניה ברציפות לדו-קרב מנקודת ה-11 מטרים, במשחקי הנוק-אאוט בטורניר הנוכחי.

הפעם, בניגוד לפנדלים מול נבחרת ספרד בשלב שמינית הגמר, לא הצליחה שוב רוסיה המארחת במשימתה כשכבר את הפנדל הראשון החמיצה מרגליו של סמולוב. בהמשך גם הקרואטים החמיצו מרגליו של קובאצ'יץ', אך הרוסים החמיצו שוב והפעם הקרואטים לא כשלו וניצלו זאת כדי לנצח בתוצאה 4:3.

בסיום, קרואטיה משחזרת את הישג השיא שלה עם ההעפלה אל חצי גמר המונדיאל, הישג שהיה במונדיאל 1998, אז הפסידה בו למארחת נבחרת צרפת. הפעם הצליחו הקרואטים להתגבר על המכשול הביתי בדרך אולי לגמר הראשון בתולדותם, אם רק יגברו על נבחרת אנגליה הקשוחה.