הקטין הנאשם בפרשת דומא יחזור לביתו?

בית המשפט הורה לשירות המבחן, בניגוד לעמדת הפרקליטות, לבחון תוך מספר ימים את שחרור הקטין למעצר בית ואת האפשרות לאיזוק אלקטרוני.

ערוץ 7 , כ"ה בתמוז תשע"ח

זירת הרצח בדומא. ארכיון
זירת הרצח בדומא. ארכיון
צילום: Abed Omar Qusini, רויטרס

שופט בית המשפט המחוזי מרכז בלוד עמי קובו הורה בסוף השבוע, בניגוד לעמדת הפרקליטות, לשרות המבחן לערוך תסקיר משלים בעניינו של הקטין הנאשם במסגרת פרשת דומא אשר יבחן את אפשרות שחרורו של הקטין למעצר בית.

ההחלטה מגיעה מוקדם מהצפוי שכן תחילה קבע השופט דיון בעניין ליום חמישי הקרוב. בנוסף, הורה השופט לבחון אפשרות של איזוק אלקטרוני לקטין. את חוות הדעת ביקש השופט להגיש לבית המשפט כבר השבוע, עד ליום ד'.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג את הקטין יחד עם עו"ד ציון אמיר מסר, "מיד לאחר ההכרעה במשפט הזוטא הגשנו בקשה להורות על שחרורו של הנאשם. לצערנו ולמורת רוחנו הפרקליטות התנגדה בתוקף לבקשה. ההתנגדות הזו היא לא במקומה, היא לא מכבדת את החלטת ביהמ"ש".

לדבריו, "אדם לא צריך להיות באופן אוטומטי - בטח לא קטין ובטח לא שנתיים וחצי - במעצר עד תום ההליכים. ובעיקר אחרי הכרעה כזו הייתי מצפה מהפרקליטות לשחרר. שחרור לא מהווה הסכמה לחפות אלא להמשך ההליך בצורה הוגנת ונכונה".

"אני שמח שביהמ"ש מתקדם איתנו צעד אחר צעד והורה על הגשת תסקיר משלים ואני מקווה שהתסקיר הזה יביא, במהרה ולאחר כל התלאות שעברנו, לשחרורו של הנאשם." הוסיף קידר.