תוקף בחריפות. גליק
תוקף בחריפות. גליק צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל (עבודה) תוקף את החלטת ועדת השרים לחקיקה לדחות את הצעת החוק שלו ושל ח"כ גליק לאיסור פרסום מוצרי עישון על אף שעברה בוועדת הכלכלה לקריאה ראשונה.

"ממשלת ישראל מכורה, נמכרה, ועובדת עבור חברות הטבק. הממשלה לא התכוונה ולא מתכוונת לאשר את החוק. דחיית חוק פרסום מוצרי עישון בוועדת השרים, לאחר שכבר החוק עבר בוועדה שלי לקריאה ראשונה, היא חציית קו אדום מסוכן של שירות ממשלתי עבור טייקוני הטבק", טוען כבל.

לדבריו, "8,000 אנשים מתים בשנה בישראל מעישון והילדים של כולנו ימשיכו לשמוע בזכות הממשלה כמה עישון זה עניין אופנתי ו-Cool. הממשלה ממציאה תירוצים שונים כשתוך כדי כך היא דורסת ברגל גסה את הכנסת . אוי לה לאותה בושה, שרת המשפטים ושר הבריאות זהו אות קלון על מצחכם".

ח"כ גליק תקף גם הוא את החלטת ועדת השרים לחקיקה וטען כי ממשלת ישראל עובדת "בשירות חברות הטבק".

"בצעד חצוף, חסר עמוד שדרה ובמפגן של חוסר משילות, ועדת השרים בראשות השרים איילת שקד ויריב לוין דחתה את הדיון על הצעת החוק המהפכנית לאיסור פרסום מוצרי טבק שאושרה בהכנה לקריאה ראשונה בוועדת הכלכלה ונתמכת על ידי משרד הבריאות", טען גליק.

גליק הוסיף, "ועדת הסריסים לחקיקה, המסרסרת את פעילות הכנסת, שוב מתייחסת לפעילות הכנסת בזלזול, מקדשת את השיקולים הפוליטיים והכניעה לחברות הטבק במשחק מכור ופוגעת בבריאות הציבור".