גבעת אסף. ארכיון
גבעת אסף. ארכיוןפלאש 90

צעיר יהודי הותקף באלימות על ידי מספר ערבים סמוך לצומת גבעת אסף בבנימין, בעת ששהה במאחז עוז ציון.

עד לרגע זה, החשודים העיקריים במעשה שאותם זיהה הצעיר המותקף בבירור, טרם נחקרו במשטרה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חננו המייצג את הצעיר שלח בקשה למשטרת מחוז ש"י לעצור את החשודים העיקריים בתקיפה, וביקש לזמן להעיד איש ביטחון שהיה עד לזיהוי התוקפים על ידי המתלונן. במכתבו ציין עו"ד בלייכר כי הצעיר המותקף זיהה את תוקפיו בודאות, למרות שהחליפו את בגדיהם והתקלחו לאחר המאורע.

עוד מתואר במכתב כי החיילים שהגיעו למקום הבחינו בחשודים ובבגדים המקוריים אותם לבשו התוקפים במהלך האירוע. למרות כל זאת, המשטרה לא עצרה את החשודים, אלא זימנה את אביהם למחרת לחקירה בלבד.

עוד צויין במכתב כי יום לפני נפגע הכרם של החשודים, כנראה בפעולת 'תג מחיר' שנעשתה באזור הכפר. "יתכן שהתוקפים חיפשו מישהו לכלות בו את זעמם, ומרשי (שאין לו כל קשר לפגיעה בכרם) נפל קורבן לידיהם", לשון המכתב.

עו"ד בלייכר מסר בתגובה "אירוע של תקיפת ישראלי וניסיון להרגו צריך להילקח במלא הרצינות והנחישות. על המשטרה היה לעצור מידית את החשודים בתקיפה החמורה ולא לשחררם טרם בירור הנסיבות. מדובר על פורעים אשר חיפשו לכלות את זעמם על ישראלי שיתקל בדרכם. מחבלים אלו מסוכנים ולצערנו מסתובבים חופשי ויתכן שברגע זה מחפשים קורבנות ישראלים נוספים".

ממשטרת ישראל נמסר, "עם קבלת התלונה והדיווח אודות התקיפה נפתחה במשטרה חקירה, אשר עדיין מתנהלת בימים אלו. במסגרת החקירה עלה כי על פי החשד מדובר בתקיפה הדדית. בהתאם בוצעו ויבוצעו פעולות חקירה שונות שמטבע הדברים לא נוכל לפרט אודותיהן בשלב זה ואשר תכליתן הגעה לחקר האמת. ככל שיש ברשות המתלונן פרטים או מידע נוסף שטרם מסר למשטרה, מן הראוי שימסרו בהקדם לצורך קידום החקירה. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות ביחד עם יתר כוחות הביטחון נגד אלימות מכל סוג שהיא".