תינוק אמא לידה הריון baby
תינוק אמא לידה הריון babyצילום: Thinkstock

סרטון של השמרנית הקנדית, לורן סת'רן, מפריך הרבה מיתוסים פמיניסטיים שהתקשורת "מפגיזה" אותנו בהם. מה אומרים המחקרים על הקשר בין תפקידי מינים מסורתיים לבין אושר?

סת'רן מצטטת מחקר של מכון GSS האמריקני שמצא כי עקרות בית ואמהות ש"ביתן אומנותן" דיווחו על רמת אושר גבוהה יותר מנשים בכל המקצועות האחרים. כתב העת American Sociological Review פרסם מחקר שמצא קשר בין מערכות יחסים המבוססות על תפקידי מינים שוויוניים לבין רמת סיפוק נמוכה מהנישואים ומחיי האישות, עבור נשים.

האם טוב לנשים עם גברים פמיניסטיים? לאו דווקא. פסיכולוג בניו זילנד מצא קשר ישיר בין מה שכינה "סקסיזם טוב לב" לבין אושר עבור שני בני הזוג.

בנישואין יש הימור, מציינת סת'רן בסרטון, שתורגם לעברית ע"י מיזם הגלולה האדומה. האם הוא הימור טוב? מחקר של חברת פיו הנודעת מצא כי 43% מהנשואים אמרו שהם "שמחים מאוד", לעומת רק 24% בקרב הרווקים. בממוצע, אנשים נשואים מרוויחים יותר כסף, נהנים מבריאות איתנה יותר וחיים יותר זמן.

סת'רן מצטטת גם מחקרים המראים קשר בין מופקרות מינית אצל נשים לבין פגיעות נפשיות, וחוסר סיפוק בנישואים. "מלמדים גברים לשנוא את עצמם, בגלל המגדר שלהם, לשרת נשים ולהתרפס בפניהן, ולהיות חלשים, כאשר זה לא גורם לאף אחד מהמינים להיות שמח".

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.