איילת שקד:
הליכוד היה אמור לעצור את ההתנתקות

שרת המשפטים השתתפה באירוע במכון ז'בוטינסקי במלאת 78 שנים לפטירתו. "המתח בין הרשויות יירגע כאשר נצליח לחוקק את פסקת ההתגברות".

ערוץ 7 , כ"ה בתמוז תשע"ח

איילת שקד
איילת שקד
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) השתתפה הערב (ראשון) באירוע לציון 78 שנים לפטירתו של זאב ז'בוטינסקי, במכון ז'בוטינסקי בתל אביב.

על רקע המחלוקת על כוחו של בג''ץ והניסיון של שקד לאזן את המתח בין הרשויות היא אמרה כי ''בתור מי שהיתה כאן פעילה מאוד נגד ההתנתקות במשאל המתפקדים ולאחר מכן שרון רמס את המשאל, למרות כל זה, פה במצודת זאב היה המקום לעצור את ההתנתקות ולא בבג"ץ כי זו החלטה מדינית.

"עם כל הצער והכאב מי שהיה צריך לעצור את ההתנתקות זה הבניין הזה כי בג"ץ לא צריך להתערב בהחלטות מדיניות ובהחלטות הממשלה", הסבירה שרת המשפטים.

עוד הוסיפה, "אנחנו מעצמה במזרח התיכון אבל אנחנו עדיין מוקפים באויבים מדרום ומצפון ואויבים ממזרח. צריך להכיר בזה שאנחנו לא חיים באירופה ויש לנו אתגרים ביטחוניים גדולים. מדינת ישראל במצב שלה במקרים מסוימים צריכים להעדיף את האומה ולא את הפרט''.

על הניסיון של "הבית היהודי" לקדם את פסקת ההתגברות אמרה שקד, ''אני חושבת שהמתח בין שלוש הרשויות יכול בהחלט להירגע קצת אם אנחנו חברי הכנסת נצליח לחוקק את פסקת ההתגברות. נושא המסתננים שהוא אתגר גדול - הכנסת חוקקה את החוק למניעת הסתננות וגם הקמת הגדר עצרה את שטף המסתננים - הוא דוגמה למתח בין הפרט לאומה''.