בכר: צביעות של הרשות הפלסטינית והאיחוד האירופי

מנהל פורום עוטף ירושלים, גיל בכר, מתייחס בערוץ 7 לפרשת הכפר הלא חוקי חאן אל-אחמר באזור מעלה אדומים, שהריסתו מתעכבת פעם אחר פעם על ידי ראש המשלה נתניהו ובית המשפט העליון.

"הסיפור הלא מסופר על חאן אל-אחמר שלא מובלט בתקשורת הוא ראשית כל הפיצוי הנדיב של המדינה כלפי הבדואים ומצד שני סיפור משפטי שקרוב לעשור התנהל בסבלנות רבה תחת פיקוח בג"ץ. לצערי, הרשות הפלסטינית מחזיקה את הבדואים כבני ערובה ולא מאפשרת להם לעזוב את הקרקע ולבנות לעצמם חיים נורמטיביים".

"מדינת ישראל בונה אופק תכנוני בשביל הבדואים", אומר בכר, "המדינה מכשירה מגרשים של בתים עם חשמל, מים וביוב. בנוסף בונים להם בית הספר יותר גדול ובטוח למען הילדים. 80 אחוז מהבדואים רוצים את הפתרון אך לא יכולים להגיד כן בצורה ברורה".

בכר סבור כי הצביעות של האיחוד האירופי זועקת לשמים, "אף אחד לא באמת דואג לבדואים והם נמצאים היום בשטח בתת תנאים. המדינה שלנו בנדיבותה נותנת פיצוי הולם לאזרחים שהם לא ישראלים אלא פלסטינים והאיחוד האירופי רוצה שהם יישארו בשטח. זו צביעות".

לסיום מדגיש בכר, "כל שטח במדינת ישראל הוא חשוב ובטח אם הוא יושב על כביש אסטרטגי למדינת ישראל. לצערי שטחים רבים הולכים ונשלטים על ידי גורמים זרים שמאלצים את הבדואים להישאר במקומם. האיחוד האירופי 'תורם' לבדואים מבנים זמנים אך רק בסמיכות לכבישים אסטרטגיים. אין ספק שזו חלק מתוכנית השתלטות על שטחי c שמשרתת את האינטרס הפלסטיני ולא את האינטרס הישראלי".