לבנון. בסיס לאיומים
לבנון. בסיס לאיומיםצילום: Ali Hashisho, רויטרס

סגן מפקד משמרות המהפכה, חוסיין סלאמי, השתתף באירוע תהלוכות 'יום ירושלים' שהתקיים בעיר משהד.

במהלך האירוע נשא נאום בדרשת יום השישי, בו הסביר את הרציונל של השמדת מדינת ישראל בהגות המהפכה האסלאמית ובחזונם של האיתולה רוחאללה חומייני וממשיכו, המנהיג העליון של איראן, עלי חאמינאי.

על פי דיווח של חוקרי מכון ממר"י סלאמי התייחס לבעיית קיומה של מדינת ישראל מבחינת איראן והדרך לפתרונה: באמצעים צבאיים בעיקר באמצעות חיזבאללה, יציר כפיו של המשטר האיראני, כדבריו, אותו הגדיר "מעצמה כבירה" בעל ארסנל של יותר ממאה אלף טילים המכוונים לישראל.

סלאמי מנה גם את "הצבא האסלאמי בסוריה" המכוון לפעול מן הגולן נגד ישראל וממתין להוראה "למחוק את המשטר המרושע". עוד טען כי גם הפלסטינים, מצוידים היום בטילים נגד ישראל, וכולם פועלים ברוח הג'יהאד שמשטר המהפכה האסלאמי מיסד ומוביל נגד ישראל, האמריקאים ובעלי בריתם.

עוד מדווחים חוקרי המכון כי במהלך נאומו נקט סלאמי בנימה מאיימת גם כלפי מדינות המערב, כשטען כי איראן שולטת על נתיבי העברת האנרגיה ועל מקורותיה וכי השגשוג הכלכלי ממנו הן נהנות, הוא בזכות הביטחון שאיראן מאפשרת בנתיבי הסחר ולכן אל למדינות אירופאיות ללחוץ על איראן לנהל עימן מו"מ להגבלת כוחה הטילי והתפשטותה במזה"ת, בניגוד מוחלט לרצונה.