"נתניהו כבר לא מר ביטחון, הוא אולי מר מיקרופון"

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי תוקף היום (שני) את ראש הממשלה ומאשים את ראש הממשלה בבחירה מאחריות, "הדרום נשרף ונתניהו בורח מאחריות".

גבאי התייחס למבצע צוק איתן שהשבוע יצויין 4 שנים, "מה עשתה הממשלה בארבע השנים האלה כדי להפוך את ישראל לבטוחה יותר, לטובה יותר? אילו צעדים מדיניים, כלכליים או אסטרטגיים ננקטו מול רצועת עזה? כלום ושום דבר".

גבאי עבר לתקוף את ראש הממשלה באופן אישי, "נתניהו מזמן כבר לא מר ביטחון, הוא אולי מר מיקרופון. במקום לנצל את השקט ששרר אחרי המבצע, את החולשה של החמאס ואת כעס האזרחים העזתיים כלפיו - נתניהו בזבז את מבצע צוק איתן. לא המבצע נכשל, הממשלה נכשלה. ארבע שנים אחרי והדרום שוב בוער. אלפי דונמים נשרפים בגלל שאין מנהיג בישראל".

"אין מנהיג בישראל, אין מר ביטחון. יש פוליטיקאי מיומן שלא מקבל החלטות ומעביר את ישיבות הקבינט בכסת"ח ובפחד מבנט ומליברמן. אין מחשבה קדימה, אין יוזמה, אין כלום. מבצע אחרי מבצע, הרוגים ועוד הרוגים - ובשביל מה? בשביל עוד תקופה קצרה של שקט? בשביל מה כל הדם?"

גבאי תקף את ראש הממשלה בהתעלמות מתושבי הדרום, "וכשנתניהו לא מצליח, הוא מגמד את הכישלון. מתרחק ממנו כדי שלא ידבק. עונה נקסט לשאלות על ביטחון, ושולח את ביטן למלמל שעד הבחירות זה ייפתר. כבר 104 ימים שהדרום נשרף. קרוב ל-100 עברו מאז שנתניהו ביקר בעוטף עזה, וגם זה כדי להשתתף בעוד טקס ולא להסתכל לתושבים בעיניים".

"רק מי שלא רואה את האזרחים שלו, רק מי שלא מבקר אצלם בימים קשים. מרשה לעצמו להתעלם ולא לדאוג להם. ממשלה שלא לוקחת אחריות על אזרחיה – לא ראויה לשלוט! לא ראויה למשול", אמר יו"ר המחנה הציוני.