מגבירים לחץ על חמאס
מעבר כרם שלום ייסגר

צה''ל החליט על שורת צעדים בעקבות טרור העפיפונים כולל סגירת המעבר ואי הארכת מרחב הדיג בעזה. נתניהו: נכביד את ידינו על חמאס

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ו בתמוז תשע"ח

ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ליברמן קיבל את המלצת הרמטכ"ל ועל כן החל מהיום (שני) נסגר מעבר הסחורות כרם שלום ולא יתבצע ייצוא או שיווק סחורות מעזה.

זאת למעט ציוד הומניטרי שיאושר באופן פרטני על-ידי מתאם פעולות הממשלה בשטחים.

מדובר בצעד שננקט בעקבות טרור העפיפונים ובלוני התבערה בניסיון לייצר לחץ על חמאס. בנוסף לסגירת המעבר, הוחלט על אי הארכת הרחבת מרחב הדיג ברצועת עזה למשך עונת הדיג. נזכיר כי בשלושת החודשים האחרונים הוארך המרחב משישה לתשעה מיילים ימיים.

בהודעה שפרסם דובר צה"ל נאמר כי מדובר בצעדים ראשונים שעלולים להחריף, אם בעזה לא יבינו את המסר. "מדינת ישראל רוצה ופועלת לשיפור המציאות ההומניטארית ברצועה בדרכים רבות. עם זאת ולאור המצב בו ארגון הטרור חמאס מנצל את תושבי הרצועה ומשגר עפיפונים ובלוני תבערה ונפץ לעבר יישובי עוטף עזה ולא מאפשר את המשך השגרה בעוטף - ננקטו צעדים אלו. באם תימשך התופעה ימשכו צעדים אלו ואף יוחרפו".

"ארגון הטרור חמאס הוא האחראי לנעשה ברצועת עזה ולהשלכות ממנו. חמאס הוא שגורר את תושבי הרצועה לתהום, צה"ל ימשיך ויפעל ככל שיידרש על מנת לשמר את האינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל", לשון הודעת דובר צה"ל.

ראש הממשלה נתניהו שהודיע על סגירת מעבר כרם שלום, הבהיר כי מהיום ''נכביד מיידית את ידנו על חמאס''.