ועדת הפנים אישרה את תקנות כלי הירייה

בדיוני הוועדה הוכנסו שינויים משמעותיים מההצעה המקורית של המשרד לביטחון פנים. ח"כ קיש: "לראשונה ייבחנו מחזיקי נשק על טיב הביצוע"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו בתמוז תשע"ח

יואב קיש
יואב קיש
צילום: יח"צ

ועדת הפנים, בראשות ח"כ יואב קיש, אישרה היום (שני) את תקנות כלי הירייה – הכשרה, לאחר שהכניסה תיקונים מהותיים בהצעת המשרד לביטחון פנים.

המשרד לביטחון פנים ביקש לשנות את חובת ההכשרה מפעם בשלוש שנים כנהוג היום, לפעם בשנה.

"הוצאנו מוצר הרבה יותר טוב מהצעת המשרד המקורית", אמר יו"ר הוועדה ח"כ קיש. "תהיה תוספת משמעותית לאימון לפני קבלת רישיון חדש, ולראשונה יש גם התייחסות לאחוז הפגיעות והאפקטיביות של האימון. מצאנו את האיזון בין דרישות מקצועיות יותר ובלי להכביד יותר מדי על האזרח".

קיש הציע מתווה בו קיבל את הצעת המשרד לביטחון פנים, שמעתה יידרש בעל רישיון חדש לנשק לעבור אימון של 4.5 שעות וירי של 100 כדורים (במקום 50 עד כה), ואז יינתן לו רישיון לשלוש שנים.

במהלך השנה השנייה לרישיון יצטרך לעבור אימון ירי מקוצר, של 30 כדורים, ללא תיאוריה - ולא כל שנה אימון בן שעתיים כהצעת המשרד. בעל רישיון חדש יידרש לעבור גם מבחן עיוני בן 10 שאלות, בציון 70.

המשרד לביטחון פנים ידווח לוועדת הפנים שנה לאחר כניסת החוק לתוקף מה אחוז מקבלי הרישיון לעומת מספר המבקשים, כלומר כמה נכשלים במבחנים, כדי לבדוק אם הדרישות ממלאות את תפקידן – להכשיר את נושאי הנשק ולא להכשילם.