אסף זמיר
אסף זמיר צילום: משה שי, פלאש 90

סגן ראש העיר תל אביב-יפו, אסף זמיר, הודיע היום (ב') כי הוא יתמודד על ראשות העיר בבחירות שיתקיימו בחודש אוקטובר הקרוב.

זמיר בן ה-38 עומד בראשות תנועת "רוב העיר". לפני עשור מונה לסגן ראש העיר תל אביב. בבחירות הקרובות הוא יתמודד נגד ראש העיר המכהן רון חולדאי.

נציין כי ח״כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) שוקלת להתמודד על ראשות העיר תל-אביב, וגם איש השמאל הקיצוני אסף הראל.

״ההחלטה הזו לא באה לי בקלות״, הסביר זמיר. ״בעיקר כי אני מכיר בגודל התפקיד ועוצמת האחריות המוטלת על כתפי מי שיוביל את העיר האהובה שלנו אל עתיד טוב יותר. כזה שימצה את מלוא הפוטנציאל שלה ויהפוך אותה למובילה עולמית בניהול עירוני. כזה שאיכות החיים של התושבים החיים בה, תהיה הטובה ביותר שניתן לספק.

״גדלתי בעיר הזאת. למעשה, אני דור רביעי בה. סבא רבא שלי היה מפקד המשטרה של מאיר דיזינגוף. אני נושם אותה, חולם עליה בלילות ומכיר אותה כמו את כף ידי.

״בעשר השנים האחרונות, כיו״ר תנועת רוב העיר, אני משמש כסגן ראש העירייה וממלא מקומו. מחזיק תיק החינוך, אחראי על תחום קהילה ונוער, מ״מ יו״ר הועדה המקומית לתכנון ובניה ועוד תפקידים רבים שבמסגרתם קידמתי, יחד עם חבריי לתנועה, שינויים רבים ששיפרו בצורה אמיתית את החיים כאן.

״לאחר עשור בעירייה, עם חזון אמיתי של איך העיר שלנו יכולה להיות, אני מבקש מכם את הזכות לנסות ולהגשים את החזון הזה. אני רוצה שתל אביב יפו תהיה העיר שהכי טוב לגדל בה ילדים. אני רוצה שתהיה לה את מערכת החינוך הטובה ביותר שניתן לייצר. מלידה ועד לסיום התיכון. אני רוצה לקדם תכנון עירוני שיאפשר לאוכלוסיות מגוונות ככל הניתן להמשיך לגור בעיר״.

זמיר הוסיף, ״אני רוצה שזו תהיה העיר שהכי קל לפתוח ולנהל בה עסקים קטנים. אני רוצה להפוך אותה לעיר שמקדשת את הולכי הרגל, רוכבי האופניים ומשתמשי התחבורה הציבורית על פני משתמשי הרכב הפרטי. ואני רוצה לייצר בשביל זה מערכת תשתיתית שתיתן ביטוי אמיתי להעדפה הזו. 7 ימים בשבוע״.