ג'רבי עם בנות שירות לאומי
ג'רבי עם בנות שירות לאומיצילום: רשות השירות הלאומי-אזרחי

החל מהשנה יוכלו אלפי מתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי-אזרחי ליהנות מנסיעות חינם וללא הגבלה ברחבי הארץ, כבר שבועיים לפני תחילת שנת השירות, ובכך להתכונן בצורה מיטבית לשנת השירות הקרובה.

הודות למאמצי מנכ"ל הרשות, שר-שלום ג'רבי, יחד עם השר הממונה אורי אריאל, כבר מעל לשנתיים זכאים המתנדבים בשירות הלאומי לנסיעות חינם בתחבורה הציבורית וברכבת ישראל ברחבי הארץ ולא רק בין ביתם למקום שירותם.

בהתאם לסיכום עם משרד התחבורה, רשאים המתנדבים לגשת לתחנות 'על הקו' של משרד התחבורה הפרוסות ברחבי הארץ ולהנפיק כרטיס רב-קו המיועד למתנדבי השירות הלאומי, בכפוף להצגת תעודת זהות ו'כרטיס מתנדב שירות לאומי', אותו קיבלו המתנדבים מהגופים המוכרים דרכם נרשמו לשירות.

כעת, לאור הסיכום החדש בין הרשות למשרד התחבורה, יוכלו המתנדבים לטעון את כרטיס הרב-קו שברשותם כמתנדבי שירות לאומי כבר מתאריך 15/8/18.

בהתאם לכך יוכלו ליהנות מנסיעות חינם באוטובוסים וברכבות בכל חברות התחבורה הציבורית בישראל גם בשבועיים האחרונים של חופשתם, בהם הם מצויים בהכנות האחרונות לשנת השירות החדשה. משרד התחבורה הנחה את כל המפעילים בתחבורה הציבורית לממש סיכום זה.

שר-שלום ג'רבי, מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, הסביר כי "היוזמה נועדה להקל על המתנדבים, לאפשר להם להיערך לשנת השירות בצורה המיטבית ולהגיע להכשרות לשירות, למקומות השירות ולדירות השירות ללא צורך בהוצאה כספית מיותרת על חשבונם.

''אני מודה לסמנכ"ל הרשות יעקב עמר ולאנשי משרד התחבורה על מאמציהם לאישור ההטבה החדשה. זהו צעד נוסף במאמצינו יחד עם השר הממונה אורי אריאל, לשיפור תנאי המתנדבים בשירות הלאומי-אזרחי", אמר ג'רבי.