ליברמן מאיים: ''נפעל בעוצמה"

שר הביטחון סייר ברמת הגולן והבהיר ''אנחנו לא מוכנים לקבל שום פליט בשטחנו. נפעל נגד כל התבססות איראנית בסוריה''.

עדו בן פורת , כ"ז בתמוז תשע"ח

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ביקר הבוקר (רביעי) ברמת הגולן על רקע המאמצים לבלום את ההתבססות האיראנית בסוריה.

ליברמן קיים הערכת מצב עם אלוף פיקוד הצפון יואל סטריק ומפקדי האוגדות. ''אני חייב לציין שמאוד התרשמתי מהמוכנות של כוחותינו, גם מהבנת האירועים ובאמת מגיע פה שאפו לצה"ל, שאפו לצבא הגנה לישראל על כל המוכנות''.

ליברמן הדגיש כי ישראל מוכנה להעניק סיוע הומניטרי לפליטים בסוריה אולם ''אנחנו לא מוכנים לקבל שום פליט בשטחנו. הדבר השני שגם חשוב לציין זה הסכם ההפרדה מ-74' והבהרתי פה גם למפקדים וגם לנציגי אונדו"ף, מבחינתנו כל כניסה של כוח סורי לאזור חיץ, כל חייל סורי שימצא באזור החיץ, מסכן את נפשו.

''גם לגבי הרצועות הנוספות, גם שם נקפיד על קוצו של יוד על ההרכב ועל כמות היקף הכוחות בהתאם לאותו הסכם של 74'. דבר נוסף שאנחנו מזהים זה גורמים שמזוהים עם כוחות הציר, את המאמץ שלהם תחת חסות המשטר להקים תשתית טרור פה ברמת הגולן הסורי.

''המאמץ הזה להקמת תשתית טרור תחת חסות המשטר מבחינתנו זה דבר בלתי מתקבל על הדעת ואנחנו נפעל בעוצמה נגד כל תשתית טרור שאנחנו נראה ונזהה פה באזור. מבחינתנו המשטר הוא האחראי והוא גם יישא באחריות וגם ישלם מחיר כבד על עצם שיתוף הפעולה עם גורמי הציר ועל שיתוף הפעולה של המאמץ שלהם להקים פה תשתיות טרור".

שר הביטחון הדגיש כי ישראל לא מוכנה לקבל נוכחות איראנית בסוריה, ''מבחינתנו זה דבר בלתי סביר. אנחנו לא מוכנים לקבל נוכחות איראנית בסוריה בשום מקום וכמו שבוודאי שמעת לא פעם, אנחנו נפעל נגד כל התבססות איראנית בסוריה''.

על ההחלטה לסגור את מעבר כרם שלום כדי להפעיל לחץ על חמאס בעזה אמר ליברמן כי "מה שעובר בכרם שלום זה מזון ותרופות, זה הכל. יתר הדברים לא יעברו. אני מקווה שזה מסר שנקלט אצל ראשי החמאס ונראה הפסקה מיידית בכל ההצתות, הבלונים והפרובוקציות שראינו לא רק בשלושה חודשים אחרונים".