ילדי הרבי: ממלאים מצברים באוקראינה
ילדי הרבי: ממלאים מצברים באוקראינהצילום: חב"ד

כמאה חמישים בנות מעשרים ואחת מדינות נהנות בימים אלו במחנה קיץ ייחודי לבנות שלוחי חב״ד המתקיים בעיירת נופש באוקראינה.

הילדות שאינן מכירות זו את זו, דוברות שפות שונות ונקודת החיבור ביניהן היא שכולן מקדישות את חייהן למען יהודים אחרים. יחד עם ההורים הן מתגוררות בקהילות שונות מסביב לעולם ושם מנגישים את המסורת ומאירים לכל יהודי.

הרב משה ושושי וובר, שלוחי חב״ד בדנייפר מנהלים את המחנה "שלוחים שטעטל" ביד רמה ודואגים שכל ילדה תרגיש בבית, גם במרחק אלפי קילומטרים מהבית.

בראיון לערוץ 7 מספר הרב וובר, כי מרגש לראות את בנות השלוחים מכל העולם נפגשות לראשונה עם בנות גילן אותן הן מכירות רק דרך המחשב, "מגיעות לכאן בנות ממזרח ומערב הן מכירות זו את זו דרך בית ספר נט, הלימודים מקוונים שלנו, ואחרי שנה של חיים במקום מבודד ללא חברה הן באות לכאן למחנה כדי לקבל את כל מה שהן מפסידות כל השנה וכאן הן מתמלאות ופורחות".

הרב וובר אומר כי כשרואים את ילדי הרבי מבינים שברכת הרבי התקיימה, "כששאלו את הרבי על הילדים שיגדלו במקומות נכר הוא אמר שזה עלי ועל צוארי ואנחנו באמת רואים את הילדים האלה כמה הם מחונכים והם באמת ילדים ברמה אחרת".

לדבריו במהלך הקמפ בהדרכות בנות חב"ד מישראל יש מפגשים מרגשים, "ראינו ילדה שפגשה את חברה שלה שהיא רק מכירה מהמחשב זו הייתה הפגישה הראשונה היא לא האמינה והתחילה למשש אותה לראות שזה באמת אמיתי. מדובר בבנות שמגיעות מכל העולם וגם ממקומות נידחים והמחנה הזה משלים להם הרבה דברים וממלא להם את המצברים.

אני רוצה להודות בהזדמנות הזאת לאשתי שושי שלוקחת עצמה את הטיפול בכל המחנה הזה וגם לקרן מרומים חו״ל בראשות הרב בנצי ליפסקר משלוחי הרבי בפטרבורג ולרב משה קוטלררסקי סיו״ר המרכז לענייני חינוך והעומד בראש מערך השלוחים לרב שמואל קמינצקי רבה הראשי של דנייפר ולרב יוסף עמאר מנהל קרן אסתר".