חילוץ אחרון הלכודים
חילוץ אחרון הלכודים צילום: רויטרס

הסתיים בהצלחה מבצא חילוץ הנערים שנלכדו במערה בתאילנד. כל 12 הנערים, החברים בקבוצת כדורגל, חולצו, ועמם חולץ גם המאמן שלהם.

ארבעה מחלצים, רופא ושלושה אנשי קומנדו ימי עודם בפנים המערה וצפויים לצאת בקרוב. הנערים והמאמן היו לכודים במערה בצפון תאילנד במשך 17 יום.

מושל העיר צ'יאנג ראי, נרונגסק אוסטנקורן, אמר לעתונאים שהפרק האחרון של מבצע החילוץ החל קצת אחרי השעה 10:00 בבוקר, בהשתתפות 19 צוללנים.

החילוץ החל שלשום (ראשון), עם שליפתם של ארבעה מהנערים הלכודים. אתמול הוצאו מהמערה עוד ארבעה נערים, והמבצע נמשך שעתיים פחות מאשר ביום ראשון, בשל התייעלות המחלצים. נראה שהמבצע של יום שלישי היה מהיר עוד יותר.

הנערים נלקחו לבית חולים להתאוששות והם מוחזקים בבידוד בשל חשש לזיהומים. קרובי משפחותיהם של ארבעת המחולצים הראשונים הורשו לבקר אותם אך יכלו רק לצפות בהם מבעד לחלונות זכוכית. הנערים מהקבוצה הראשונה כבר אוכלים אוכל רגיל אך יתר הנערים ניזונים מדייסה על בסיס אורז, משום שהם עדיין חלשים מדי כדי לאכול אוכל רגיל.

ייתכן ששניים מהנערים סובלים מזיהום בריאות אך באופן כללי כל השמונה "בריאים ומחייכים", לדברי פקיד בכיר במשרד הבריאות התאילנדי.