"חברים לצלחת" עם ינון מגל

ינון מגל, איש התקשורת והפוליטיקאי לשעבר, מתארח בתכנית "חברים לצלחת" עם קובי סלע, במסעדת Meat and Wine בהרצליה, וכבר בראשית הארוחה מעיר בסארקזם "שפטו אותי מספיק".

מגל מספר כי דרכו לעיתונות החלה לאחר שבמהלך שירותו הצבאי כמפקד צוות ב"יחידה" יצא ללימודים, ובשלב כלשהו נסע למזרח ואף נשאר שנה בהודו.

"כשחזרתי לא היה לי שום כיוון, 360 מעלות, לא ידעתי מה לעשות, וראז במקרה אחותי ראתה מודעה שמחפשים אנשים לקורס קריינים של רשות השידור, אז היא אמרה לי 'יש לך קול יפה, אולי תנסה'. הרמתי טלפון ואמרו לי 'המבחנים האחרונים זה עכשיו. אם אתה רוצה תבוא עכשיו'. נכנסתי, עברתי, הייתי שנתיים-שלוש קריין, הגשתי את המצעד המזרחי וזה די שיעמם אותי, אז הלכתי לקורס כתבים. הייתי טוב, אז גלי צה"ל לקחו אותי, הייתי טוב אז ערוץ 10 לקחו אותי ואז אחרי איזה שש שנים קיבלתי הצעה להגיש את מבט, אז הלכתי, הייתי ארבע שנים מגיש מבט".

בהמשך סיפר מגל על המעבר לוואלה ועל הטלפון מבנט, "הייתי במלא מקומות, מלא עניינים, הייתי בשדות האש של התקשורת, של הפוליטיקה, נפלתי, קמתי ומשיבים אש למטרות".

"זה לא כמו שאני הייתי בזמנו בודד", מציין מגל את השינוי שהתרחש בתקשורת, אך מסייג את עוצמת השינוי ומותח ביקורת לא ממש מרומזת על אנשי התקשורת הימניים היום. "גם היום הדתיים והימניים בתקשורת מפחדים לפתוח את הפה".

מגל מתייחס גם לפרשייה בה נטען שהטריד מינית ובעקבותיה נאלץ לפרוש מהפוליטיקה, "עשו מזה כאילו אני בני סלע. לא היה טעם להישאר. אתה נהיה רוצח עם דם על הידיים, אין לזה טעם. יש מקרים שבהם צריך לדעת לקחת מדרון אחורי, להכניס כדורים למחסניות".

"הייתי באיזו סיטואציה של מצליחן, של אדם שמרשה לעצמו, אבל בין זה לבין מה שעשו מזה זה סתם שקר. הכל אמת והכל שקר. אמת מה שאמרו ושקר מה שעשו מזה", הוסיף מגל.