באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן >

שער הניצחון. בפעם האחרונה שנבחרת צרפת העפילה לגמר המונדיאל, היה זה במונדיאל 2006, אז הפסידו בגמר לנבחרת איטליה במשחק בו זוכרים יותר מכל את הנגיחה של זינדין זידאן במרקו מטרצי. אחרי 12 שנים צרפת שבה לגמר בתקווה לשחזר את ההצלחה ממונדיאל 1998, אז גם ניצחה בו.

בשנים האחרונות נחשבת נבחרת בלגיה לאחת הנבחרות הטובות בעולם, אך שוב ושוב שחקניה בעטו בדלי ופיספסו הזדמנויות רבות לזכות בתואר גדול. הערב (שלישי) זה קרה להם שוב, כשהפסידו לנבחרת צרפת בחצי גמר המונדיאל הראשון בתוצאה 1:0.

השתיים שנפגשו במסגרת חצי הגמר, היו יכולות בקלות להגיע עד לגמר הטורניר היוקרתי בעולם, אך לצערה של בלגיה, רק אחת מהן יכולה הייתה להעפיל לשם וזו לא הייתה היא.

השתיים סיפקו משחק חלש שלא הזכיר במאומה את דרכן אל חצי הגמר, ורק שער נגיחה של אומטיטי בדקה ה-51 לרשת שער הבלגים לאחר שלא היה מכוסה היטב בתום הגבהה מעמדת הקרן עשתה את ההבדל ושלחה את צרפת אל משחק הגמר שיתקיים ביום ראשון.

אגב אומטיטי, הוא מצטרף אל שני חבריו להגנת הנבחרת הצרפתית, וראן ופבאר שכבשו גם הם במהלך הטורניר היוקרתי, ובכך למעשה רושמים הישג כשזו הפעם הראשונה ששלושה שחקני הגנה מבקיעים עבור הטריקולור באותו גביע עולם מאז הזכייה ב-1998. כולם יודעים איך זה נגמר אז.

יש לציין כי נבחרת בלגיה הייתה עדיפה במרבית שלבי המשחק על הצרפתים, אך זו לא הצליחה לשבור את ההגנה של הנבחרת הכחולה, ושוב לא הצליחו להעפיל לגמר טורניר יוקרתי, דבר אותו לא הצליחו לעשות מעולם.

כעת תחכה צרפת לראות מי תתייצב מולה במשחק הגמר ביום ראשון, כשזהות הנבחרת השניה תיקבע במשחק חצי הגמר השני שיתקיים מחר בו יתמודדו נבחרות אנגליה וקרואטיה ראש בראש על הכרטיס הנכסף.

לא משנה את מי צרפת תפגוש בגמר, אנגליה או קרואטיה, היא תופיע בו כפייבוריטית ברורה לניצחון והנפה. האם צרפת תצליח להניף את הגביע היוקרתי בפעם השניה בתולדותיהם?