גלישה מהירה גם מהשמים

רפי דבוש, ראש תחום חדשנות ויזמות טכנולוגית באל על, סיפר לערוץ 7 על מערכות ה-WiFi שמותקנות בימים אלה במטוסי החברה.

״אנחנו בטיסת אל על לפריז והנוסעים שלנו מתרגשים לגלוש באינטרנט, אומר דבוש לערוץ 7, בעת טיסה מעל העננים. ״אנחנו עושים את זה באמצעות טכנולוגיית לווין מאוד מתקדמת. באל על בחרנו לשתף פעולה עם חברת Viasat, חברת לוויינים אמריקאית שיש לה טכנולוגיה פורצת דרך.

״אנחנו מספקים קצב גלישה של 12 מגה לשניה, קצב מאוד מהיר. כיום אחוז שביעות הרצון בתעשייה ממהירות ה-wifi במטוסים הוא לא טוב, והממוצע של המתחברים ל-wifi במטוסים עומד על שבעה אחוזים, הסיבה היא שהקצבים לא גבוהים. זאת הסיבה שאנחנו בחרנו ללכת על טכנולגיה מאוד מתקדמת, באמצעותה הנוסעים שלנו יכולים לעשות דברים דומים למה שהם עושים בבית - צפייה בסרטים, רשתות חברתיות וכל דבר אחר".

"באל על בטיחות ואבטחה היא נר לרגלנו, גם במקרה הזה לחברת הלווין יש את כל הכלים ואת כל ההגנות הנדרשות, ומעבר למה שחברת הלווין שמה, אנחנו ביצענו בדיקות ומבדקי חדירה עם חברות שנמצאות בישראל", מבהיר דבוש.

מערכת ה-WiFi מותקנת בשלב ראשון על 15 ממטוסי אל על – חמשת מטוסי הדרימליינר שהגיעו עד כה, כל צי מטוסי בואינג 737-900 (8) וב-2 מטוסי בואינג 737-800.

מערכת ה-WiFi תאפשר לנוסעים המשתמשים בסמארטפונים, טאבלטים או מחשבים ניידים, לגלוש באתרים, להתחבר לדואר אלקטרוני, להשתמש באפליקציות וברשתות חברתיות, להאזין למוסיקה ואף לצפות בסרטים במהלך הטיסה.

ספקית שירות האינטרנט למערכת EL AL WiFi היא חברת Viasat האמריקאית, מהמובילות והחדשניות בעולם בתחום התקשורת הלוויינית למתן שירות אינטרנט מהיר ומאובטח בטיסות באמצעות שימוש.

השירות יינתן באמצעות טכנולוגיית KA BAND המתקדמת ביותר בתקשורת לוויינית רחבת פס בתעופה, כך שהנוסעים ייהנו מחוויית גלישה איכותית ומהירה.