איומים על השר אריאל: "למה אתה חי?"

פעילים למען זכויות בעלי חיים מסיתים נגד שר החקלאות. "אתה רוצח סדרתי. מאחל לך להיות כבשה במשלוחים החיים''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ט בתמוז תשע"ח

אורי אריאל
אורי אריאל
צילום: הלל מאיר/TPS

פעילים למען זכויות בעלי החיים מאיימים על שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) ומסיתים נגדו, לאור התנגדותו להצעת החוק האוסרת משלוחים חיים של בעלי חיים לשחיטה, שאושרה ביום ראשון בוועדת השרים לחקיקה.

השר אריאל הגיש ערר נגד הצעת החוק, ולכן היא לא תקודם עד לדיון במליאת הממשלה. הצעת החוק נועדה לצמצם את הסבל הנגרם למאות אלפי בעלי החיים המובאים לישראל בעודם בחיים כדי להישחט.

אחד הגולשים כתב בדף הפייסבוק של שר החקלאות, ''אורי אריאל אתה חלאה וחסר לב אמיתי. בחיים לא התביישתי כך באדם. מאחל לך להיות כבשה במשלוחים החיים בגילגול הבא''.

''את הדין על מעשי הפשיעה שלך על הכדור הזה, נגד הכדור הזה וכל יושביו - אתה תיתן והלוואי שהמחיר שתשלם יהיה כבד ונוראי לפחות כמוך", כתב גולש נוסף. "חלאה מטונף, שטן במסווה של אדם שתי. נהנה לראות סבל ודם ניגר מגופת של בעלי חיים''.

גולשת אחת איחלה לשר אריאל ''את כל אסונות תבל על הסבל שנגרם בגללך לחיות. אתם שטן בן שטן, זבל נקלה, ימח שמך ושם זרעך. לעד תאכל מרור אתה וכל היקר לך בגלל סבלם של בעלי החיים. מאחלת לך את סבל העולם בגלל התאכזרותך לבעלי חיים, חושך ישרור בביתך לעד''.

ועם זה לא מספיק, גולשת נוספת תקפה: ''אתה יודע למה אתה עדיין חי? לא סיימנו לבנות לך את הגיהנום שמגיע לך בעוון צער בעלי חיים שאתה גורם ותומך בו''.

צילום מסך

הסיבה להתנגדות השר אריאל להצעת החוק האוסרת משלוחים חיים של בעלי חיים לשחיטה, נעוצה בעובדה שבכל העולם המודרני מתבצעות העברות בקר ממדינות שונות בעולם כדבר שבשגרה, וישנם נהלים ברורים להקפדה על רווחתם.

לדברי אריאל, "ביטול הובלת המקנה תוביל לעלייה במחירי הבשר בעשרות אחוזים. בנוסף, תוביל לפיטורין במעגל ראשון לאזרחים ישראלים רבים. לאורך כל הדרך, עומדים לנגד עינינו שני אינטרסים ברורים. מחד גיסא - הורדת יוקר המחיה ומאידך גיסא צמצום ייבוא המקנה לארץ ושמירה על רווחת בעלי החיים.

''אנו עוקבים באדיקות אחר צריכת הבשר בישראל ובשנה האחרונה אני עדים לגידול בצריכת הבשר - ישראלים אוהבים בשר! לכן, מהלך שכזה יפגע באזרחים רבים. לאחרונה אישרנו את ייבוא הבשר המצונן על מנת לצמצם את יבוא המקנה לארץ", סיפר שר החקלאות.