אלאור אזריה בחברון
אלאור אזריה בחברון Photo by Wisam Hashlamoun/Flash90

בני משפחת אזריה הגיעו אמש (חמישי) לאירוע בבית כנסת בגבעת שמואל שבו דיבר שר הביטחון לשעבר משה יעלון והתעמתו איתו מול הנוכחים.

חדשות 2 דיווח כי במשך דקות ארוכות התווכחו איתו הוריו של אזריה בנוגע לעובדות אירוע הירי בחברון.

"איך באת ושיקרת ואמרת שלאחר חקירת מצ"ח הבן שלי סרח? איך מכרת לוחם מצטיין?" הטיחה בו אושרה אזריה. יעלון לא נשאר חייב וענה: "באירוע הזה יש הרבה שקרים, אבל זה לא השקרים שאת ציינת".

הוריו של אזריה הוסיפו לשאול שאלות "איך יצאת לתקשורת בשעה 16:00 כשהבן שלי נחקר לראשונה בשעה 18:30 בערב? תחקיר לא היה עדיין. שנתיים וחצי אני מחכה לתשובה ממך".

יעלון ניסה להשיב, "זה אחד הדברים שנעשה בו שימוש פוליטי, ציני, על גבכם, אני מכיר את הסבל שלכם, אני גם קראתי לכם אחרי שהיה פסק הדין, מספיק נגמר עם העניין".

אמו אושרה אזריה המשיכה: "אפילו השופטת אמרה שהייתה עדיין זירה מבצעית, הוא עדיין היה בזירה מבצעית. אני אגיד לך משהו שאתה אפילו לא טרחת לבדוק - אחרי הירי הבן שלי היה במשך 4 שעות עם הנשק, מאבטח את העדלאידע בחברון. כי לא היה שום אירוע חריג. אתה רק מנסה לשווק את עצמך".

אביו של אזריה הצטרף לעימות והטיח בפני שר הביטחון לשעבר כי "אני רוצה לדעת למה אתה ממשיך להכפיש את השם של הבן שלי והמשפחה שלי. החינוך שהבן שלי קיבל זה לא אותו חינוך שאתה נתת לילדים שלך כי אצלי כל הילדים שלי שירתו בצה"ל ואני 33 שנה נתתי למדינה, לביטחון".

אושרה אזריה לא נתנה ליעלון לדבר ואמרה: "איך אתה יודע היית שם?". יעלון השיב מייד: "את היית שם?".

בשלב זה התבקשה המשפחה להפסיק את העימות ולאפשר לשר לשעבר להמשיך בדבריו.