הבית השרוף בדומא
הבית השרוף בדומא צילום: Abed Omar Qusini, רויטרס

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג את הקטין המעורב בפרשת הרצח בכפר דומא, תקף בחריפות את החלטת המדינה להגיש ערר על החלטת בית המשפט המחוזי מרכז לשחרר את הקטין למעצר בית.

"אנו המומים ומזועזעים מההחלטה של פרקליטות המדינה להגיש ערר על החלטת בית המשפט. זו בושה וחרפה שנציגי המדינה לא מכבדים, מרכינים ראש וקוראים בקפידה את הכרעת הדין במשפט הזוטא", תקף קידר.

עו"ד קידר הזכיר, "נקבע שלאחר עינויים קשים הוצאו הודאות כוזבות שהוטלו ונפסלו. העינויים השפיעו עליו באופן חריף, הוא סובל מפוסט טראומה ותופעות נוספות. כל הדברים הללו לא נלקחים בחשבון ולא נלקח בחשבון שבימ"ש העליון כבר אמר שלא יעלה על הדעת שהקטין ישאר עצור כבר שנים, זו כוחניות בלתי נתפסת.

"אנו נגיד את הדברים בצורה החריפה ביותר בבית המשפט העליון ואנו מקווים שגם הוא יעביר ביקורת חריפה", מסר קידר.

בשעה 11:00 הבוקר צפוי בית המשפט העליון לדון בערר המדינה אשר הוגש ע"י נציג הפרקליטות עו"ד יאיר חמודות. נזכיר כי אתמול הורה בית המשפט המחוזי על שחרורו של הקטין למעצר בית בתנאים מגבילים הכוללים איזוק אלקטרוני ופיקוח.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) תקף את החלטת הפרקליטות להגיש ערר ואמר כי "שי ניצן ואנשיו הם גם רעים וגם טיפשים. רעים כי הם ממשיכים להתעלל בקטין שעבר עינויים קשים ומונעים את שיקומו. טיפשים כי הם מתעקשים לאבד את מעט מאוד האמון הציבורי שעוד נשאר בהם.

''מקווה שבית המשפט העליון העליון יזרוק אותם מכל המדרגות. השיבה שופטינו כבראשונה ויועצינו כבתחילה והסר ממנו יגון ואנחה", הוסיף סמוטריץ'.