יו"ר הכנסת לפני כניסת השבת
יו"ר הכנסת לפני כניסת השבת צילום: שחר כהן

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין התארח בשבת האחרונה בישוב נווה צוף זאת במלאת שנה לטבח שהתרחש במקום בליל שבת שבו נרצחו יוסף צבי בן ה-70 ושני ילדיו, חיה אסתר בת ה-46 ואלעד בן ה-36.

במהלך השבת התקיימו שיחות לתושבים ופעילויות לנוער לציון שנה לרצח. כמו כן נערכו סיורים בשכונה שנשרפה לפני שנתיים ומוקמת מחדש והתקיימו תפילות והסברים על המרחב בשכונת אח״י שהוקמה לזכר נרצחי הפיגוע. בסעודה שלישית התכנס כל הישוב לסעודה משותפת ומלכדת.

יו"ר הכנסת סיפר לתושבים כי לאחרונה ביקר ברוסיה כיו״ר הפרלמנט הישראלי. ההיערכות ברוסיה כללה קבלת פנים ממלכתית וחסימה של כל הצירים בהם נסע. לפני 31 שנים הצירים באותה מוסקבה נחסמו עבורו בנסיבות אחרות לחלוטין. אז הואשם בסחר בסמים במסגרת עלילה על פועלו למען העליה לישראל. הרכב בו הוסע על ידי המשטר הקומוניסטי הוביל לסיביר. היו״ר ציין כי בפרספקטיבה של שנים צריך לראות את היישובים ביהודה ושומרון כניצחון גדול ומה שנדרש היא אותה נחישות שמפגינים כאן התושבים.

נציין כי מיד לאחר הרצח נבנתה שכונת אח״י ליד הישוב. כיום מתגוררים בשכונה 12 משפחות. המועצה האזורית בנימין פועלת בימים אלו להסדרת השכונה ולהופכה לשכונת מגורים נוספת של נווה צוף.

סגן ראש המועצה ישראל גנץ אשר ביקש מיו״ר הכנסת להשתתף בשבת ולחזק את התושבים, אמר כי "לפני שנה בדיוק קיבלתי את ההודעה הנוראה בביפר 'פיגוע בנווה צוף'. עזבתי את אשתי וילדיי סביב שולחן השבת ועשיתי את הדרך מביתי בפסגות לנווה צוף בליל שבת. המחשבות של הדרך נמחקו לאור המראות של בית המשפחה.

''זהו אירוע שלא שוכחים ומלווה אותי בחיי הציבוריים. השבת, זכיתי ללמוד מקרוב עד כמה תושבי נווה צוף חזקים ועוצמתיים. הפיגוע הזה היכה בבטן הרכה אך הביא לידי ביטוי כוחות אדירים של התושבים. האירוח הנפלא יחד עם שיחות ומחשבות של אנשי נווה צוף מלמדים אותי על איכותם של תושבי בנימין בכלל ונווה צוף בפרט."

אפרים בלוט, ממנהיגי הישוב ומי שהיה אחראי לתכנית הביקור, הוסיף "השבת היתה עוצמתית במיוחד. החיבור של אנשי נווה צוף הנפלאים יחד עם אישיותו המיוחדת של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין נתן לנו כוחות להמשיך ולפתח את היישוב הן בחומר והן ברוח. ביקורו של יו"ר הכנסת התאפשר הרבה בזכות סגן ראש המועצה, שפועל רבות למען הישוב ובייחוד לאחר האירועים הקשים שפקדו אותנו בשנתיים האחרונות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו