מסיימים את קרקס האבסורד

ח"כ נאוה בוקר בהצעת חוק חדשה המונעת ממוסדות אקדמיים לתת העדפה מתקנת למי שלא שירת. "האפליה המתקנת הופכת את ערביי ישראל לאדונים".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' באב תשע"ח

ח"כ נאוה בוקר (הליכוד) מסבירה בערוץ 7 את חשיבות הצעת החוק החדשה שלה המבקשת למנוע ממי שלא שירת בצבא או בשירות לאומי אזרחי לקבל העדפה מתקנת.

לדברי בוקר, הצעת החוק תבטל את ההעדפה המתקנת הקיימת כיום באוניברסיטאות ובמכללות כלפי בני מיעוטים שאינם משרתים בצה״ל ומקנה להם זכויות יתר, ובכך מפלה לרעה את אלה המשרתים בצה״ל ותורמים למדינה.

לפי התיקון לחוק, במוסדות אקדמיים לא תחול מדיניות של אפליה מתקנת כלפי אזרחי ישראל אשר לא שירתו שירות חובה, או בשירות לאומי - אזרחי.

מטרת הצעת החוק היא להסדיר בחקיקה את תנאי הקבלה לאקדמיה הישראלית בכל הנוגע לאוכלוסיות מוחלשות ובכך לעודד שוויון בנטל ואת השתלבות כלל המגזרים בחברה.

"האפליה המתקנת נועדה לתקן אי צדק, ובפועל היא יוצרת עוול חמור הרבה יותר. היא הופכת את ערביי ישראל, שמסרבים לתרום למדינה, לאדונים ואת היהודים שסוחבים על גבם את נטל ההגנה על מדינת ישראל, לעבדים", אומרת בוקר.

"לאחר השחרור החיילים משקיעים רבות כדי להתקבל למוסדות להשכלה גבוהה ובמהלך לימודיהם הם נאלצים לעבוד קשה כדי לממן את שכר הלימוד ואת מחייתם. לצדם בספסל הלימודים, יושבים צעירים (בעיקר בני מיעוטים) שבחרו שלא לשרת את המדינה בשירות צבאי או אזרחי, אלה נהנים מתנאי קבלה נוחים וממלגות גבוהות ללימודים ולמחייה. הגיעה העת לבטל את קרקס האבסורד. יתנו - יקבלו לא יתנו לא יקבלו״, מסכמת חברת הכנסת.