בועז ביסמוט ועודד רביבי בפאנל בכנס מרכז קטיף

עורך ישראל היום בועז ביסמוט, המשתתף היום (שני) בכנס קטיף, התייחס לסוגיית סיקור הסכסוך הישראלי-פלסטיני בתקשורת הבינלאומית.

בתשובה לשאלתה של מנחת הפאנל, ליטל שמש, ענה ביסמוט כי כעיתונאי וכשגריר הגיע לתובנה אחת שחשוב שנכיר "כשאנחנו כישראלים נדע לעמוד על דעתנו, על עמדתנו, על מה שחשוב לנו, העולם יסחף אחרינו, כולל בתקשורת הבינלאומית".

ביסמוט שיתף את הקהל בתחושותיו הטובות כשפגש וראיין את נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ, "יצא לי לראיין את הנשיא האמריקני 3 פעמים בבית הלבן ועל אף הביקורות נגדו חוויתי סמול טוק של לפני הראיון ואחרי הראיון ואני יודע מה פגשתי. זה נשיא אמריקני שמכיר בישראל, בריבונות שלה, שהוא חושב בעד בטחונה של ישראל.

לסיכום דבריו קבע ביסמוט, "כל עוד לפלסטינים חשוב יותר שלנו לא תהיה מדינה מאשר שלהם תהיה מדינה - לא יהיה שלום".

עודד רביבי ראש מועצת אפרת ואחראי יחסי החוץ של מועצת יש"ע העריך כי לו היה נערך היום המאבק סביב ההתנתקות הוא היה נראה אחרת, "היום התנתקות כמו שהיתה לא תקרה יותר כי היום כולנו עיתונאים ועם השקעה קטנה נגיע לכולם. הרשתות החברתיות היום מאפשרות להעלות מודעות בכל בית ואצל כל אחד".

רביבי סיפר על מאמצי ההסברה להם הוא שותף, "אם פעם סיפרו לכולם שאנחנו בהתיישבות מכשול לשלום אז סיירנו בשטח עם משלחות ותקשורת הצלחנו לשנות את דעתם. מקצה לקצה - לא. כן הצלחנו ליצור בלבול. משלחות שרואות ברמי לוי יהודים וערבים יחד לא יודעות מה לחשוב".

ד"ר מרדכי קידר הדגיש, "חמאס בעזה פירק את החלום הפלסטיני לרסיסים. אין לו תודעת עם".